НВК №9

Херсонський навчально-виховний комплекс - загальноосвітня школа І-ІІІ
ступенів №9 Херсонської міської ради

ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДО КОМПЛЕКСУ

Зарахування до закладу освіти здійснюється згідно наказу МОН України від 16.04.2018 №367

Зарахування до закладу освіти здійснюється згідно наказу МОН України від 16.04.2018 № 367 «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти»

Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти. Наказ МОН від 16.04.2018 № 367 

Правила прийому до Херсонського НВК №9

Відповідно до статті 18 Закону України “Про загальну середню освіту” зарахування дітей до першого класу початкової школи здійснюється на безконкурсній основі.

Дітям, які вступають до першого класу школи, що обслуговує мікрорайон, де мешкає дитина, не може бути відмовлено у зарахуванні.

У випадках, коли кількість заяв щодо вступу дитини до першого класу навчального закладу не за місцем проживання перевищує кількість вільних місць, перевага надається тим, чия заява була зареєстрована раніше.

Для прийому до першого класу батьки або особи, які їх замінюють, надають такі документи:

– заява на ім’я директора школи;

– копія свідоцтва про народження дитини;

– медична картка встановленого зразка.

– документ про наявний рівень освіти (крім дітей, які вступають до 1 -го класу).

До першого класу зараховуються діти, як правило, з шести років, які досягли шкільної зрілості.

Кількість учнів у класах розвивального навчання або допрофільних може бути зменшена до 15 учнів за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють, на підставі їх заяв та договірних зобов’язань на навчання у класах із наповнюваністю нижче нормативної.

Переведення учнів до іншого навчального закладу здійснюється за наявності підтвердження про прийом до іншого навчального закладу.

Учням, які за станом здоров’я не можуть відвідувати школу, надається право і створюються умови для індивідуального навчання відповідно до Положення про індивідуальне навчання, затвердженого Міністерством освіти і науки України.

У навчальному закладі створюються умови для інклюзивного навчання.

Згідно зі статтею 12 Закону України “Про охорону дитинства” батьки несуть відповідальність за стан здоров’я дитини, її фізичний розвиток.

Відповідно до статтей 12, 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” медичні працівники, які проводять профілактичні щеплення, зобов’язані надавати об’єктивну інформацію особам, яким проводять щеплення, або їх законним представникам про ефективність профілактичних щеплень і можливі післявакцинальні ускладнення. Особам, що не досягли п’ятнадцятирічного віку, профілактичні щеплення проводяться за згодою їх об’єктивно інформованих батьків або інших законних представників, які мають право відмовитися від щеплень за відсутності повної об’єктивної інформації про вплив щеплень на стан здоров’я і подальші наслідки. Якщо особа та (або) її законні  представники відмовляються від обов’язкових профілактичних щеплень, лікар має право взяти у них відповідне письмове підтвердження, а в разі відмови дати таке підтвердження – засвідчити це актом у присутності свідків.

Питання про відвідування навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією (наказ Міністерства охорони здоров’я України від  29.11.2002 № 434 та затвердженого цим наказом примірного “Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу”).

Правила електронної реєстрації дітей до дошкільних навчальних закладів міста

Крок 1. Вибір садочка:

 1. Перш за все, батьки повинні визначитись з номером дитсадка, куди вони хотіли би записати свою дитину.  Для цього необхідно зайти на сайт управління освіти Херсонської міської ради ( рубрика „ Навчальні заклади ”, розділ „ Дошкільні навчальні заклади” підрозділ — «Адреси дошкільних закладів» ) і ознайомитись зі списком комунальних дитсадків міста та системою дошкільної освіти, Завітати на сайт садочку і переглянути детальну інформацію про заклади та коли і як відбувається набір дітей у групи.
 1. Знайдіть на сайті садочку або управління освіти розділ „Реєстрація до дошкільного навчального закладу”.
 2. Перегляньте стан черги у вибраному Вами дошкільному навчальному закладі. Зважте шанс на зарахування Вашої дитини до вибраного закладу. У разі необхідності перегляньте черги в інших близько розміщених садочках і виберіть той, до якого ви будете реєструвати свою дитину.

Крок 2. Реєстрація дитини до електронної черги:

 1. Якщо Ви обрали тип та відповідну вікову групу для Вашої дитини, заповніть реєстраційну форму – заяву (при цьому в електронній заяві необхідно заповнити усі поля, які пропонуються. Дані, занесені до форми, доступні лише для Вас та завідуючої дитячим садочком) Пам’ятайте ! Заяву на зарахування дитини до електронної черги можна подати лише до одного ДНЗ.
 2. Заповнюйте у заяві пільгу лише при її наявності в момент реєстрації, відповідно до документів про зазначену пільгу, які слід буде пред’явити керівнику садочку (оригінал та копію) упродовж 10 днів після реєстрації в електронній черзі (копію завіряє завідувач згідно з оригіналом). У разі навмисно внесених некоректних даних до заяви та внесеної некоректно пільги, яка не підтверджується відповідними документами, Ви втратите право на зарахування дитини та вимушені будете реєструватися у черзі знову.
 3. При успішній реєстрації Вашої заяви в черзі буде встановлено статус– «Очікування». Дата та час реєстрації не підлягає зміні за жодних підстав.
 4. Перегляньте одразу стан черги та перевірте, під яким номером зареєстрована дитина у вибраному Вами дошкільному навчальному закладі. У черзі видно кількість дітей, яких зареєстрували до даної групи раніше.
 5. При успішній реєстрації та вірно зазначеній у заяві Вашої електронної адреси Ви отримаєте лист.
 6. При реєстрації дитини до черги до ДНЗ Вам необхідно обов’язково записати код видалення, який буде відомо лише Вам . Маючи зазначений код Ви легко зможете видаляти з черги дитину у разі зміни життєвих обставин ( переїзду тощо) або бажання зареєструвати дитину в чергу іншого садочку.
 7. Систематично відслідковуйте зміни у черзі обраної Вами групи та повідомлення, які надходять на Вашу електронну адресу.

Крок 3.  Підготовка до зарахування дитини у групу дитячого садка:

 1. Електронна реєстрація дитини до ДНЗ дає можливість на її зарахування у відповідності до черги при наявності вільних місць у обраному дитячому садочку.
 2. Наявність в електронній черзі інформації про дитину, яка буде відвідувати ДНЗ, є обов’язковою умовою для її зарахування до дошкільного навчального закладу (Інформація про дитину доступна лише для Вас та керівника закладу).
 3. При наявності вільного місця у закладі, завідувач ДНЗ присвоює новий статус дитини у черзі – «До зарахування» . Зазначену зміну Ви зможете побачити про системному перегляді стану черги (або з повідомлення про новий статус дитини у черзі «До зарахування» , яке надійшло на Вашу електронну поштову скриньку. Про зміну статусу дитини в черзі Вас може повідомити завідувач у телефонному режимі ).
 4. При отриманні повідомлення «До зарахування» дитини до дитячого садочку, Вам необхідно упродовж 20 днів здійснити процедуру оформлення дитини до садочку згідно з чинним законодавством. З’явитися з дитиною і відповідними документами до ДНЗ (див. Інструкцію для батьків «Документи, які необхідно надати під час оформлення дитини до дошкільних навчальних закладів відповідно до обраного типу закладу»). При собі необхідно мати усі необхідні документи, свідоцтво про народження дитини та документ, що підтверджує пільгу у разі її наявності (оригінали та копії) відповідно до пункту 3.3 Положення про електрону реєстрацію.
 5. Упродовж 20 днів з дати отримання заявником повідомлення «До зарахування», при наявності вільного місця, керівник навчального закладу здійснює зарахування зареєстрованої дитини відповідно до пред’явлених документів, визначених нормативними та законодавчими нормами.
 6. Якщо ви не з’явилися у 20-ти денний термін і не повідомили про причини відсутності, Ваша черга автоматично скасовується.
 7. У разі неможливості оформити дитину до дитячого садочку у визначений 20-ти денний термін (перебування у іншій місцевості, хвороба тощо) обов’язково проінформуйте про це керівника закладу (у телефонному режимі або з’явившись до закладу) та вкажіть конкретну дату, коли Ви реально зможете з’явитися до ДНЗ для зарахування дитини.
 8. За батьками залишається право самостійно виключити дитину з електронної черги.
 9. Лише після вилучення з черги дитину можливо зареєструвати до іншого садочку.
 10. У випадку виявлення навмисно внесених некоректних даних для подання заявок у різні ДНЗ, такі заявки можуть бути повністю вилучені.

Крок 4. Процедура зарахування:

 1. Зарахування дитини до ДНЗ здійснюється виключно керівником закладу , при наявності вільних місць, відповідно до електронної черги.. Формування груп у ДНЗ здійснюється виключно з переліку дітей, внесених до електронної черги.
 2. У січні місяці кожного року керівник дошкільного закладу в реєстрі на сайті, у розділі керування групами та на сайті дошкільного закладу (Головна сторінка) повинен вказати прогнозовану кількість місць конкретної вікової групи на наступний навчальний рік
 3. Прийом дітей переддошкільного віку (від 2 до 3 років) у дошкільний заклад проводиться у серпні місяці. Заяви, подані на зарахування до груп дітей віком від 2 до 3 років, розглядаються завідувачем ДНЗ до 15 серпня поточного року.
 4. У випадку недоукомплектування груп, керівник дошкільного закладу здійснює прийом впродовж календарного року відповідно до електронної черги ( відповідно до списків сформованих електронною базою даних, пункт 3.1 Положення про електрону реєстрацію ). Завідувач розглядає заяви у порядку їх реєстраційних номерів у черзі.
 5. При поданні заяви їй присвоюється реєстраційний номер черги відносно групи, у яку подана заявка на зарахування. Реєстраційні номери заявок присвоюються автоматично програмою відповідно до дати подання заявок.
 6. Реєстраційна форма – заява роздруковується керівником закладу при перегляді черги.. Усі реєстраційні форми зберігаються в папці «Електронна черга до дитячого садка №….». При зарахуванні перекладається до особової справи дитини.
 7. Стан заяви передбачає такі статуси: « Очікування» — присвоюється автоматично всім поданим заявкам.
 8. Керівник закладу систематично переглядає стан черги, у разі виявлення зареєстрованих дітей пільгової категорії, через 10 днів після реєстрації повинен запросити батьків для перевірки документів, які засвідчують обрану пільгу та залишити у садку копію документа про пільгу (додати зазначений документ до реєстраційної форми).
 9. Статус «До зарахування» присвоюється завідувачем, якщо дитина попадає у список формування груп даного ДНЗ на новий навчальний рік (дата зарахування визначається відповідно до нормативних документів – початок функціонування групи відповідно до мережі груп відповідного навчального року.) або при доборі упродовж року у разі появи вільних місць у групах.
 10. Зарахування дитини до дитячого садка здійснюється у присутності батьків з дитиною на підставі документів, визначених чинним законодавством ( див. Інструкцію для батьків «Документи, які необхідно надати під час оформлення дитини до дошкільних навчальних закладів ». При собі необхідно мати свідоцтво про народження та документ, що підтверджує пільгу (оригінали та копії).
 11. Батьки , які не отримали статус « До зарахування» дитини через відсутність місць, можуть залишити її у черзі до появи вільного місця. У цьому разі дитина буде автоматично перенесена в чергу на наступний рік відповідно до дати реєстрації та віку дитини. За батьками залишається право, видаливши дитину із черги даного садочку, зареєструвати її до іншого ДНЗ. При цьому нова черга у обраному садочку буде відповідати новій даті реєстрації.