НВК №9

Херсонський навчально-виховний комплекс - загальноосвітня школа І-ІІІ
ступенів №9 Херсонської міської ради

НОВИНИ ДИТЯЧОГО САДКА

Інтегроване заняття

«Українські народні страви – вареники»

Вихователь: Черевик Світлана

Вихованці середньої групи № 6

 17 січня  вихователь Черевик Світлана провела інтегроване заняття на тему «Українські народні страви – вареники», на якому продовжила знайомити дітей з традиціями та побутом українського народу, вчила дітей ліпити вареники різними способами, розвивала координацію рухів, дрібну моторику рук. Черевик Світлана використовувала для досягнення мети пошуково-дослідницьку  діяльність та нетрадиційне методи ліплення. Діти із задоволенням ліпили із соленого тіста вареники.

Вихованці отримали незабутні позитивні емоції, коли скуштували вареники зроблені своїми рученятами.

Творча майстерня різновікової групи «Ягідка»

Інтегроване заняття з образотворчого мистецтва з використанням нетрадиційних технік «Зимовий пейзаж»

Вихователь: Соловйова Ольга

Вихованці різновікової групи № 8

Вихователь Соловйова Ольга провела заняття з образотворчого мистецтва з використанням нетрадиційних технік малювання: пуантилізм (малювання ватною паличкою) та техніки набризкування , за допомогою пензлика.

Нетрадиційна образотворча діяльність відіграє важливу роль у загальному психічному розвитку дитини. Адже, під час використання цих технік була налагоджена комунікативна діяльність між дітьми, сформувались естетичні емоції дітей, вони були сконцентровані на занятті, зуміли домовитися один між одним.

Старші діти створили колаж зимового дерева з окремих частин, а молодші доповнили образ намальованим снігом. Діти були в захваті від створення колективного шедевру.

 

ІНТЕГРОВАНЕ ЗАНЯТТЯ «ЧАСТИНИ ТІЛА ЗНАТИ, ВІРНО НАЗИВАТИ»

Вихователь: Єрохіна Ганна

Вихованці молодшої групи №5

Вихователь  Єрохіна Ганна  в молодшій групі №5 провела  інтегроване заняття, на якому застосувала корекційну роботу для розвитку мовлення. Під час проведення заняття поповнила активний словниковий запас дітей з валеологічної тематики, сформувала уявлення про будову тіла людини, закріпила в активному мовленні дітей назви частин тіла людини, вчила вживати їх в орудному відмінку.

Діти отримали неймовірні позитивні емоції під час виконання  вправ та завдань вихователя.

ОБРАЗОТВОРЧА МАЙСТЕРНЯ  ЗАНЯТТЯ З ВИКОРИСТАННЯМ STEAM— ТЕХНОЛОГІЙ «СНІГОВИК»

Вихователь: Образцова Олена

Вихованці групи раннього віку № 2: Романенко Ганна, Савосюк Любов, Гладкий Давид, Мещеряков Даноло, Говорова Варвара

07.02 вихователь Образцова Олена в групі раннього віку №2 провела заняття в образотворчого мистецтва на тему: «Сніговик» з використанням STEAM- технологій. Діти з зацікавленністю досліджували  властивості снігу. Малюки були у захваті від колективного ліплення сніговика, з задоволенням прикрашали його та фотографувались на згадку.

Спортивна розвага «Веселі забави Снігової баби»

Інструктор з фізичної культури: БЕЗГАН Людмила

Вихователь: МОСПАН Олена, ОСИПОВА Інна

Вихованці середніх груп № 6, 10 

Фізкультурні свята та розваги улюблений спосіб організації дозвілля малят у дошкільному підрозділі.

Під час проведення фізичної розваги Веселі забави Снігової баби» в іграх, конкурсах, естафетах: «Влуч у коло», «Хто швидше», «Чия команда позбирає швидше» діти змагалися у швидкості, спритності та силі, під сучасний музичний супровід залюбки приймали участь у флешмобі. Вихованці вдосконалювали вміння та навички з бігу, стрибків. Такі заходи сприяють формуванню основ здорового способу життя та інтерес до активної рухової діяльності.

Діти отримали заряд бадьорості та емоційне задоволення.

ВИСТАВКА ПОРОБОК  «ЗИМА – ЧАРІВНИЦЯ» 

В дошкільному підрозділі вже традиційно у ці святкові дні проходить виставка новорічних  поробок «Зима — чарівниця».

Які тільки чудеса вміють створювати батьки зі своїми дітьми. І ялинкові іграшки, і веселі сніговики, і різдвяні віночки, і Дід Мороз зі своєю онукою Снігуронькою, і навіть символи року… Всього не перелічити!

Вихованці та їх батьки приємно вразили нас творчим підходом до справи. Оригінальне використання нетрадиційних матеріалів та технік сприяло створенню справжніх шедеврів, які принесли гарний настрій не лише малюкам, а й дорослим.

 

 

НОВОРІЧНІ РАНКИ В ДОШКІЛЬНОМУ ПІДРОЗДІЛІ

Новий рік – найулюбленіше свято дітвори. Напередодні Нового року всіх завжди охоплює дивне відчуття, що неодмінно має статися щось радісне та чарівне.

У дошкільному підрозділі починають готуватися до святкування заздалегідь. Неабияку креативність проявили вихователі прикрашаючи музичну залу до новорічних ранків.

Музичним керівником Кошовою Ганною Юрьєвною були розроблені сценарії свят, відповідно до вікових особливостей дітей. Кожна дитина мала можливість реалізувати свій творчий потенціал.

На святкових ранках всі занурились у новорічну казку. В гості до дітей завітали казкові герої. Всі разом святкували та розважались, проводили різні конкурси, танцювали, співали, відгадували загадки, грали в сюжетні ігри.

По закінченню свята діти отримали подарунки від Святого Миколая. Справжнє диво відбулося в душі дітей та дорослих, які завітали на свято до дошкільного підрозділу.

КАЗКОВІ ГЕРОЇ:

Святий Миколай—  батько вихованки молодшої групи №5 Дорощук Андрій  Олександрович

Зима- вихователь Соловйова Ольга Володимирівна, помічник вихователя Нікончук Світлана Петрівна

Годинник— вихователь Єрохіна Ганна Володимирівна, вихователь Осіпова Інна Вячеславівна

Баба-Яга- інструктор з фізичного виховання Безган Людмила Вікторівна

Нептун-  вихователь Моспан Олена Вікторівна

Жар-Птиця— інструктор з фізичного виховання Безган Людмила Вікторівна

Сніговик —  вихователь Осипова Інна Вячеславівна

Ліса — вихователь Образцова Олена Валеріївна

Ведмідь — вихователь Черевик Світлана Миколаївна

ТИЖДЕНЬ ЕКОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ В ДОШКІЛЬНОМУ ПІДРОЗДІЛІ

З метою виховання у дітей гуманного ставлення до природи,  бажання охороняти й примножувати все, чим багата рідна земля у дошкільному підрозділі з 11.11.19 по 15.11.2019 року пройшов Тиждень екологічного виховання.

Протягом тижня у вікових групах проводилися різноманітні форми роботи з екологічного виховання: спостереження у природному довкіллі, праця в природі, заняття з екологічної тематики, пошуково — дослідницька робота — STREAM – технології,  екологічна казка «Пригоди краплинки та промінчика», малий екотуризм «Ми маленькі туристи», просвітницька робота з батьками, виготовлення лепбуків з теми «Сортування сміття», виготовлення поробок з вторинної сировини «Потрібне з непотрібного», природоохорона акція «Посади дерево».

Організовуючи роботу з дітьми педагоги врахували, що сформувати екологічну свідомість дитини можна використовуючи дитячу спостережливість, допитливість, бажання фантазувати, проявляти творчість. Результати, які ми отримали в процесі дитячої діяльності, говорять про інтерес дітей до таких тем, готовність дошкільнят творити із великим задоволенням, викликають у малят почуття відповідальності за природу.

«Осінній ярмарок» в дошкільному підрозділі

Що таке Ярмарок? Хто з нас, українців, не знає, що це? Мабуть таких немає. Це свято – наша особливість. Свято спілкування, веселощів та гарного настрою.

19 листопада веселий осінній ярмарок закликав осінь на гостини до нашої великої родини! Справжнє свято відбулося в душі кожного маленького та дорослого. Як і годиться в кожній українській родині гостей зустрічали вишитими рушниками та короваєм. На святі лунали українські веселі жартівливі пісні, вірші, діти виконували запальні танці, та ще й гралися в різноманітні ігри. Дуже зворушливим та яскравим було обігрування пісень «Ходить гарбуз по городу», «Варенички мої», які виконали дошкільнята середніх груп № 6, 10. Всіх гостей та дітей розважили хореографічною композицією ”Циганське шатро”. Закінчилося свято піснею «Як у нас на Україні», якою прославляли український край з його щедрим врожаєм.

Бажаємо, щоб достаток і щастя не обминали жодної хати, щоб в кожну оселю завітала пісня і гарний настрій маленьких дошкільнят!

ГОЛОВНІ ПЕРСОНАЖІ:

Господиня – вихователь Олена Моспан.

«Осінь» – вихователь Ольга Соловйова.

Циганка – вихователь Вікторія Селіванова-Борсук.

Музичний керівник – Ганна Кошова

Вихованці: молодшої групи №5, середніх груп №6, №10, різновікових №7, №8, старшої групи №9.

 

ВИСТАВКА ПОРОБОК «ЧАРІВНІ БАРВИ ОСЕНІ» 

Осінь це чарівна, золота пора! В нашому дошкільному підрозділі вже стало традицією кожен рік проводити виставку поробок із природного матеріалу. Діти та їх батьки з великим задоволенням поринули в атмосферу творчості і фантазії.

Роботи вразили оригінальністю задумки, технікою виконання, своєрідністю і неповторністю. Вихованці з великою радістю та цікавістю роздивлялися вироби кожної родини.

Батьки допомогли своїм діткам проявити фантазію, створити неповторні осінні шедеври. У всіх роботах проявилась творчість та уява кожної родини.

Дякуємо родинам вихованців, які прийняли участь у виставці «Чарівні барви осені».

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА

В дошкільному підрозділі до Дня українського козацтва було проведено урочистий захід «Козацькі забави» для дошкільнят та запрошених гостей – батьків.

У святі виступили  діти старшої групи № 9, різновікових груп № 7, 8, середньої групи № 6.  Підготували  та провели свято вихователь – методист Образцова Олена, музичний керівник  Кошова Ганна, інструктор з фізкультури Безган Людмила, вихователі: Зоріна Катерина, Селіванова – Борсук Вікторія, Соловйова Ольга, Герасименко Ірина.

Діти «скакали на конях», «саджали город», «тікали з полону»,  «лікували коней», «перетягували канат», підбирали прикметники до слова каша, «били влучно в ціль», «переправлялися через пороги», «мірялися силою», а потім танцювали з дівчатами запальний танок. Справжні козаки з честю зуміли пройти труднощі та перешкоди. В змаганнях перемогла дружба.

Конкурс талантів « Крок до зірок»

«Ми плекаємо таланти та відкриваємо нові зірки» 

10 жовтня 2019 року проходив ІІ тур щорічного міського конкурсу талантів «Крок до зірок» для дітей дошкільного віку.

Діти зі старшої групи «Горобинка» Регеда Станіслав, Сушко Олександра разом з батьками Регедою Інною Миколаївною, Сушко Леонідом Олександровичем запропонували глядачам хореографічну композицію «Поки всі вдома». Дошкільняти відповідально віднеслись до конкурсу, показавши свої хореографічні вміння на великій сцені.

За оригінальність та артистизм вихованці були нагороджені дипломом в номінації «Зіркова родина».

Діти одержали неймовірні позитивні емоції та враження .

ВИСТАВКА ДЕНЬ ДОШКІЛЛЯ 

ДЕНЬ ДОШКІЛЛЯ В ДИТЯЧОМУ САДКУ

У дошкільному підрозділі НВК №9 з самого ранку було гамірно та гучно, адже усі від малого до великого готувались до проведення розважальної концертної програми з нагоди святкування Всеукраїнського Дня дошкілля.

Незабутнім подарунком для колективу садка стала виставка, створена руками вихованців та їх батьків.

Головний герой свята клоун Бантик (інструктор з фізичного виховання Безган Людмила Вікторівна) приготув для дітей цікаві ігри, фокуси та музично-танцювальні композиції.

Родзинкою свята став творчий виступ колектива дошкільного пілрозділу: Спиридонової Олександри Олександрівни, Образцової Олени Валеріївни, Селіванової-Борсук Вікторії Миколаївни, Кулик Тетяни Михайлівни, Єршової Валентини Анатоліївни, Решетової Людмили Олексіївни, Моспан Олени Вікторівни, Герасименко Ірини Іванівни, Бойко Олени Сергіївни, Черевик Світлани Миколаївни, Осіпової Інни В’ячеславівни, Соловйової Ольги Володимирівни, Нікончук Світлани Петрівни.

Наповнені любов’ю та щирими усмішками були вітання від маленьких вихованців дошкільного підрозділу. У піснях та віршах вони подякували за щиру турботу своїм вихователям, побажавши їм посмішок, здоров’я та наснаги.

Літнє оздоровлення у дошкільному підрозділі 

Літо – найщасливіша пора року для всіх. Це — найкращий час для оздоровлення дітей.

Педагоги дошкільного підрозділу потурбувались, щоб наповнити літнє дозвілля  малечі іграми, розвагами, спостереженнями, загартувальними процедурами, спортивними розвагами та музичними святами. Особлива увага приділялася проведенню оздоровчих заходів: повітряні та сонячні ванни, обливання  водою, заняття з фізичного виховання та ранкова гімнастика на свіжому повітрі, дотримання питного режиму, щоденне включення в меню свіжих овочів, фруктів та соків.

Дошкільнята, перебуваючи майже весь час на свіжому повітрі, мали змогу розвивати свою пізнавальну й рухову активність.  Діти з задоволенням грали з водою та піском, малювали яскраві малюнки на асфальті, проводили цікаві досліди, активно приймали участь в спортивних та музичних розвагах.

Малеча отримала безліч позитивних емоцій та нових вражень.

 

Випускний бал «Прощавай садочок наш»

24 та 28 травня 2019 року у дошкільному підрозділу НВК №9 для дітей старших груп №3 та №5 пройшли святкові ранки випуску до школи. На урочисті заходи завітали батьки випускників та працівники дошкільного підрозділу.

Під час свята діти подорожували островами «Дитинства», «Дружби», «Талантів», «Вдячності». Протягом ранку діти співали пісні, танцювали таночки. Майбутніх першокласників прийшла привітати досвідчений педагог Мері Поппінс, з якою діти грали в ігри та розв’язували цікаві задачки.

Наприкінці свята випускників привітала заступник директора з НВР Спиридонова О.О., яка побажала малятам успіхів у навчанні, а батькам – терпіння та всіляко підтримувати своїх дітей у навчанні. Батьки, в свою чергу, висловили подяку працівникам дошкільного підрозділу за турботу про дітей та побажали процвітання нашому закладу.

 

Бажаємо нашим випускникам успіхів в навчанні та щасливого життєвого шляху!

Музично – розважальне свято «Мій садок — найкращій» 

17 травня 2019 року вихованців дошкільного підрозділу з самого ранку зустрічали казкові герої, які виконували разом з дітьми ранкову гімнастику, розважали та веселили малечу.

Протягом дня педагоги закладу проводили з дітьми цікаві заняття та різноманітні заходи. Діти з задоволенням брали участь у конкурсі малюнка на асфальті «Мій улюблений садок».

На майданчиках вікових груп №3, №10 вихователі Єршова Валентина Анатоліївна та Пенізова Наталя Миколаївна провели для дітей та гостей дошкільного підрозділу майстр-класи з малювання та аплікаціїї.

Свято продовжилось загальною спортивно–музичною розвагою «Мій садок — найкращий». Наприкінці свята всі бажаючи фотографувались біля власноруч створенної фотозони.

Педагоги проявили неабияку творчість та креативність в оздобленні території дошкільгого підрозділу та проведенні незабутнього свята.

Тиждень безпеки дитини у дошкільному підрозділі

ДЕНЬ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ 

тиждень_безпеки_

День вишиванки

«Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі»

Вихователь-методист Образцова Олена Валеріївна

Музичний керівник Кошова Ганна Юріївна

16 травня 2019 року у дошкільному підрозділі НВК № 9 святкували День вишиванки.

Свято вишиванки покликане зберегти народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Цього дня ми шануємо наш національний оберіг – прекрасну українську вишиванку. Наші вихованці  з задоволенням долучилися до цього заходу.

На подвір’ї дошкільного підрозділу з самого ранку звучали народні мелодії. В святково прикрашених групах педагоги зустрічали малечу у вишиванках. В музичному залі проводились розважальні заходи, діти співали народні пісні, із задоволенням грали в народні ігри, водили хороводи, читали вірші.

Засвоюючи традиції, вивчаючи народну мудрість, народну творчість діти отримують цілісне уявлення про своєрідність українського народу.

Велосипедний флешмоб «За здоровий спосіб життя»

за участю вихованців дошкільного підрозділу

Вихователі: Образцова Олена Валеріївна,  Селіванова-Борсук Вікторія Миколаївна 

Діти: Ралко Давид, Образцов Назар, Скорік Андрій, Марусан Валерія, Солодюк Яна.

Батьки: Марусан Інесса Олексіївна, Марусан Олександр Миколайович.

08 травня 2019 року, в парку «Херсонська фортеця», за ініціативи Асоціації працівників закладів освіти міста Херсона та за підтримки управління  освіти Херсонської міської ради, було проведено велосипедний флешмоб «За здоровий спосіб життя!».

Дорослі і діти їхали на велосипедах, самокатах, всі були в піднесеному настрої. Напркінці свята всім учасникам вручили сертифікати учасників велофлешмобу.

Велопробіг по парку «Херсонька фортеця» став яскравою, подією, справжнім родиним святом, який подарував багато позитивних емоцій як учасникам, так і глядачам.

 

Майстер-клас «Чарівна писанка» для педагогів дошкільного підрозділу 

Вихователі: Зоріна К.С., Селіванова-Борсук В.М., Моспан О.В., Пенізова Н.М., Кулик Т.М., Доля О.В., Черевик С.М., Бойко О.С., Герасименко І.І., Шатохіна Н.Є., Єршова В.А., музичний керівник Кошова Г.Ю. , вихователь-методист Образцова О.В.

Напередодні одного з найголовніших християнських свят – Великодня та з метою розширення уявлення педагогів про писанки, технологію їх виготовлення, значення символіки та кольорів  22 квітня 2019 року вихователем-методистом Образцовою Оленою Валеріївною був проведений майстер-клас «Чарівна писанка»

Отримані знання, враження та емоції педагоги передали малюкам, виготовивши з ними великодні яйця та прикрасивши ними групові кімнати.

Виставка дитячих поробок «Лунають дзвони Великодні» 

З 15.04 по 26.04 2019 року у дошкільному підрозділі проходила виставка дитячих поробок «Лунають дзвони Великодні». Роботи всіх учасників, без винятку, відзначалися креативністю, неповторністю, оригінальністю.

Дитяча творчість  робить життя дитини багатшим, повнішим, радісним. Пробуджує фантазію, вчить мріяти, придумувати щось нове і невідоме.

Ми дякуємо батькам вихованців, які прийняли участь у виставці, вклали свою фантазію та уміння, творчість та любов.

Інтегроване заняття в середній групі №9

«Космічна подорож»

Вихователі: Зоріна Катерина Савівна

Селіванова-Борсук Вікторія Миколаївна

Діти: Регеда Стас, Образцов Назар, Чумак Святослав, Осадчук Альбіна, Ісаченко Ангеліна.

12 квітня 2019 року вихователі середньої групи «Горобинка» провели інтеговане заняття до Дня космонавтики, під час якого ознайомили дітей з моделлю Землі, дали уявлення про космос і  професію-космонавт.

Вихованці з великим задоволенням  складали розповіді про космос та його мешканців, а для космічної подорожі перетворились на справжніх космонавтів.

Під час подорожі діти  дізналися про метеоритний дощ, та яким повинен бути справжній космонавт, грали в ігри «Займи місце в ракеті» та «Збери метеорити».

Повернувшись з подорожі діти отримали масу позитивних емоцій і ще довго обговорювали свої космічні пригоди.

Екологічний проект «Город на підвіконні»

Різновікової групи №7

Вихователі: Косенко Віра Іванівна, Герасименко Ірина Іванівна.

Діти: Вишняк Марія, Фурсенко Анастасія, Радченко Гліб, Сулімкович Варвара, Чижиченко Кароліна, Осадчук Андрій, Мітрохіна Софія, Кучерюк Каміль, Маєвська Ганна, Гуревич Марія,  Чижиченко Кароліна, Маєвська Ганна.

Вихователі різновікової групи Косенко Віра Іванівна, Герасименко Ірина Іванівна разом зі своїми вихованцями створили міні-город на підвіконні, який дарує радість усім — від маленьких до великих. Вихователі проявили фантазію та креативність при створенні композицій. Діти із задоволенням висівали насіння, висаджували цибулини, доглядали, спостерігали за їх ростом та розвитком, та ще й мали смачні вітаміни до столу.

Городи на підвіконні в дитячому садку сприяють розвитку допитливості і спостережливості в дітей, вони допомагають краще пізнати  життя рослин. Дана форма роботи дає можливість розширити уявлення дітей про рослини , як живі організми, про умови, необхідні для їх росту і розвитку, розвивати естетичні почуття, уміння радіти красі вирощуваних рослин та результатом своєї праці.

 

Благоустрій території дошкільного підрозділу 

З метою  благоустрою території дошкільного підрозділу упродовж місяця, щочетверга проводиться «Чистий четвер», до участі в якому залучались всі працівники навчального закладу та батьки вихованців всіх вікових груп.  Завдяки дружній праці працівників дошкільного підрозділу та батьків, садочок став яскравим, сучасним і затишним.

Висловлюємо щиру подяку всім батькам вихованців за допомогу та плідну працю з благоустрою та озеленення території дошкільного підрозділу. 

 

Тиждень педагогічної майстерності

«Від перших сходинок до вершини досконалості»

Вихователі: Косенко Віра Іванівна, Шатохіна Надія Євгенівна, Черевик Світлана Миколаївна, Зоріна Катерина Савівна, Селіванова-Борсук Вікторія Миколаївна, Моспан Олена Вікторівна, Решетова Людмила Олексіївна, Герасименко Ірина Іванівна, Кулик Тетяна Михайлівна, Єршова Валентина Анатоліївна, Гасюк Ірина Олександрівна, Голоскевич Юлія Володимирівна, Пенізова Наталія Миколаївна, Доля Олена Володимирівна, Образцова Олена Валеріївна

З 18 березня 2019 року по 29 березня 2019 у дошкільному підрозділі пройшов тиждень педагогічної майстерності. Упродовж тижня вихователі обмінювалися досвідом роботи, доводили ефективність новітніх методик і технологій навчання та розвитку малюків.

Педагоги продемонстрували сучасні інноваційні технології роботи з вихованцями, а саме: STEM – технології (пошуково – дослідна робота), LEGO – технології, мнемотехніка, технологія «лепбук», використання ІКТ в освітньому просторі,  а також акцентували увагу на те, як готувати малюків до Нової української школи.

Такі корисні та змістовні методичні заходи в колективі сприяють формуванню, вивченню, узагальненню та поширенню кращого педагогічного досвіду колег.

Вітаємо переможців

 першого міського літературного

Фестивалю «Літературні намистинки»

Діти: Кошова Ольга та Галаган Поліна

19.03.2019 року вихованці дошкільного підрозділу НВК №9 прийняли участь у першому міському Фестивалю для дошкільників «Літературні намистинки».

Фестиваль був спрямований на виховання у дітей любові до України, до рідної мови, шанобливого ставлення до родини, народних традицій та розширення уявлення про дитячу літературу.

Членів журі вихованці вразили своєю неповторністю, створеними образами, а також написанням своїх власних авторських віршів.

Кошова Ольга вихованка старшої групи № 5  з мамою Кошовою Ганною Юріївною стали лауреатами у номінації «Читання авторського творів: діти та батьки».

Розважальний захід

«Масляна, Масляна, яка ти красна!»

Різновікова група №7 «Віночок»

Вихователі: Косенко Віра Іванівна, Герасименко Ірина Іванівна

Помічник вихователя: Євдокімова Ліра Снаверіївна

У дошкільному підрозділі діти з батьками та педагогами зустріли Масляну піснями та танцями, іграми та розвагами. Всі співали веселі пісні, танцювали та водили хороводи, із задоволенням брали участь в іграх.

А яка ж Масляна без смачних, запашних, схожих на сонечко млинців? Малята з задоволенням ними смакували та прославляли прихід весни.

Саме завдяки таким святам наші вихователі навчають дітей шанувати народні звичаї, традиції, прославляти свій рідний край та з любов’ю відноситися до всього прекрасного, що нас оточує.

Свято Весни у дошкільному підрозділі

«Весняна мозаїка» 

З 4.03 по 6.03 2019 року у всіх вікових групах закладу пройшла «Весняна мозаїка». Діти вітали своїх мам, бабусь зі Святом Весни.

Вихованці красномовно декламували вірші, весело співали пісні, артистично виконували інсценівки та майстерно танцювали, приємно вражаючи своїх батьків наявними талантами.

Діти дарували своїм мамам і бабусям різноманітні подарунки, зроблені власними руками.

Не залишилися осторонь і дорослі. Тата і мами, бабусі та дідусі кружляли разом з дітьми у танцях, співали пісні, читали вірші. А під час проведення ігор проявили високий артистизм, винахідливість.

Свято Весни в дошкільному підрозділу минуло блискуче й принесло у душі малечі та їх батьків красу весни, ніжність квітів та сонячне тепло.

Виставка  поробок дітей та їх батьків

«Весна іде, красу несе»

4 березня 2019 року у дошкільному підрозділі пройшла виставка  весняних  поробок.  Вже стало традиційно в нашому дитячому садку проводити виставку  поробок дітей та їх  батьків. В цьому році вона була особливо яскравою, різнобарвною та насиченою, відповідно і пройшла під назвою “Весна іде, красу несе”.

Кожна родина проявила творчість, неповторність та індивідуальність, використовуючи не тільки дари матінки – Землі, а й підручні матеріали. В результаті всі поробки – це справжні витвори мистецтва. Зараз наш садок насичений не тільки справжніми ароматами та фарбами весни, а й шедеврами, створеними руками батьків та дітей.

Діти із задоволенням розглядали поробки один одного, ділилися враженнями…

Велике спасибі всім батькам, які проявили творчість та прийняли участь в цьому яскравому заході.

Творча майстерня середньої групи «Горобинка»

Інтегроване заняття з елементами STEMтехнологій

«Пригоди краплинки» 

Вихователь: Селіванова-Борсук Вікторія Миколаївна

У творчій лабораторії групи вихователь Селіванова-Борсук Вікторія Миколаївна  провела заняття з елементами STEM- технологій. Діти дізнались про властивості води та про її значення в житті кожної людини. Вихованці з превеликим задоволенням виконували лабораторні досліди, використовуючи кольорові барвники, цукор, воду. Проводячи досліди, діти навчились працювати в групах, враховувати думку партнера, доводити свою власну думку. Дошкільнята були дуже задоволені, що стали справжніми дослідниками та експерементаторами.

Інтерактивне заняття

з використанням методу сендплей

«Морські пригоди»

Група раннього віку №2 «Малятко»

Вихователь: Голоскевич Юлія Володимирівна

З метою розширення та поглиблення уявлень дітей про пісок вихователь Голоскевич Юлія Володимирівна провела з дошкільнятами заняття з використанням методу сендплей. Вона ознайомила малят із властивостями кінетичного піску, який тримає форму на відміну від звичайного сухого піску. Вихованці отримали неймовірні позитивні емоції під час виготовленні фігурок з різнокольорового піску. Дослідницька робота з використанням методу сендплей розвиває у дітей раннього віку допитливість, концентрацію дій, дрібну моторику, інтерес до занять.

Фізична розвага «Веселі старти»

у старших групах дошкільного підрозділу

 Інструктор з фізичного виховання:

 Безган Людмила Вікторівна

Фізкультурні свята та розваги улюблений спосіб організації дозвілля малят у дошкільному підрозділі. Під час проведення фізичної розваги «Веселі старти» в іграх, конкурсах, естафетах: «Влуч у коло», «Хто швидше», «Чия команда збере швидше» діти  змагалися у швидкості, спритності, витриманості. Вихованці вдосконалювали вміння та навички з бігу, стрибків. Такі заходи сприяють формуванню основ здорового способу життя та інтерес до активної рухової діяльності. Діти отримали заряд бадьорості та емоційне задоволення.

Інтегроване заняття

«Усі професії потрібні – вибирай на смак»

Різновікова група №7 «Віночок» 9 (з інклюзивною формою навчання)

Вихователь: Косенко Віра Іванівна

Вихователь Косенко Віра Іванівна продовжує знайомити дітей з працею дорослих, розширює знання про те, що люди різних професій працюють для загального добра. На заняттях  створює  позитивний психологічний клімат. Збагачує словниковий запас дітей новими словами під час сюжетно-рольових ігор «Лікарня», «Магазин», «Перукарня». Виховує  шановливе ставлення до людей різних професій. Під час проведення заняття були використані вправи на згуртування  дитячого колективу та зняття психоемоційної напруги у вихованців.

Екологічна акція «Годівничка для птахів»

Старша група №5 «Дзвіночок»

Вихователь: Доля Олена Володимирівна

З метою розширення знань дітей про зимуючих птахів вихователь Доля Олена Володимирівна  провела екологічну акцію «Годівничка для птахів».

Дошкільнята разом з вихователем виготовили та вивішали годівнички-печиво з корму для птахів. Під час прогулянки із захопленням спостерігали як до годівнички прилітали ласувати пташки. Це викликало у дітей неабияку радість та подив.

Музична розвага

«Стежинками народних традицій. Стрітення»

Молодша група № 10 «Капітошка»

Вихователі: Єршова Валентина Анатоліївна, Шатохіна Надія Євгенівна,  Черевик Світлана Миколаївна

З давніх-давен свято «Стрітення»  вважалося днем першої зустрічі зими з весною, зустрічі холоду і тепла. У цей день наші предки оспівували та закликали весну, раділи прийдешньому відродженню природи.

Вихователь Єршова Валентина Анатоліївна зі своїми маленькими вихованцями  занурились в дивовижний світ народних традицій. Під час проведення музичної розваги діти ознайомились з  народними прикметами, які супроводжують  прихід весни. Співали пісні, водили хороводи, грали в народні ігри. Сяючі очі дітей, усміхнені обличчя, радісний щебет – ось на такому піднесеному настрої відбулося  свято у дошкільному підрозділі.

Правила дорожнього руху 

З метою формування та закріплення у вихованців знань про правила дорожнього руху 04.01.2019 року у дошкільному підрозділі відбулася зустріч вихованців з  інспекторами управління патрульної поліції в Херсонській області: лейтенантом поліції Вахтель Оленою Леонідівною, старшим лейтенантом поліції Вах Антоном Романовичем та молодшим лейтенантом Климовою  Аллою Віталіївною, які провели заняття з теми: «Безпечна дорога до дитячого садочка».

Діти з радістю брали участь у сюжетних ситуаціях, розіграних під час проведення заняття. З задоволенням повторили правила дорожнього руху та з цікавістю примірювали одяг з світловідбиваючими нашивками.

Новорічне свято «В гості до Діда мороза та Снігуроньки»

В різновіковій групі №6 та №8 відбулося новорічне свято «В гості до Діда мороза та Снігуроньки». Кожен рік по традиції до вихованців дитячого садка приходять казкові герої – Дід мороз та Снігуронька, які подарували дітям веселий настрій і провели з ними цікаві ігри, від яких діти отримали багато задоволення.

«Новорічні пригоди Маши та ведмідя»

В середній групі №9 «Горобинка» відбулося свято Нового року – «Новорічні пригоди Маши та ведмідя» . Діти отримали масу задоволення, адже Новий рік – це святкова пора, коли здійснюються дитячі мрії і бажання. Дошкільнята  разом із вихователями підготували та показали міні-інсценування по казці «Маша та ведмідь».

Новий рік – це час виконання бажань 

Новий рік – це час виконання бажань, а для самих малесеньких це час очікування новорічного свята, пов’язаного з чарами від зустрічі Діда Мороза та Снігуроньки. Атмосфера свята тривала увесь передноворічний тиждень, і проведенні ранки поглинули всіх у казку. Першими до святково прикрашеної ялинки прийшли наши малюки (гр. раннього віку №1). І перша зустріч з головними героями свята – Дідом Морозом і Снігуронькою була для них незабутньою, вони з великим задоволенням співали, грали, танцювали.

Екологічна акція «Годівничка для птахів» 

В різновіковій групі «Віночок» було проведено комбіноване заняття екологічного змісту. Вихователь Косенко Віра Іванівна розширювала знання дітей про зимуючих  птахів, сприяла розвитку інтересу до спостереження за птахами. Виховала в дітей доброзичливе ставлення до птахів, викликала прагнення берегти їх, допомагати птахам взимку. Наші маленькі пернаті друзі потребують турботи та допомоги.

Різні форми організації трудової діяльності дошкільників

У старшій групі №5 вихователь Доля Олена Володимирівна  використовує різні форми організації трудової діяльності дошкільників. У процесі чергування по куточку живої природи діти набувають корисні знання про ріст і розвиток рослин, навчаються доглядати їх. Діти з задоволенням беруть участь у господарсько-побутовій праці. Ці трудові дії ма­люків, спрямовані на обслуговування деяких життєвих потреб усіх дітей групи: підтримання порядку в груповій кімнаті, прибирання іграшок в ігровому куточку, допомога дорослим у підготовці до режимних моментів. Завдяки систематичній роботі дитячого садку і сім’ї з організації праці дітей, наступність у цій роботі є найефективнішими засобами розв’язання завдань трудового виховання.

Новорічна ялинка 

У  молодшій групі №10 «Капітошка»  було проведено заняття з аплікації на тему «Новорічна ялинка».Вихователь Єршова  Валентина Анатоліївна навчала дітей наклеювати на заготовку  ялинки кольорові кульки, обираючи самостійно колір.  Під час роботи малята із захопленням виконували завдання вихователя,  отримали задоволення від роботи з папером.