НВК №9

Херсонський навчально-виховний комплекс - загальноосвітня школа І-ІІІ
ступенів №9 Херсонської міської ради

НОВИНИ ДИТЯЧОГО САДКА

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА

В дошкільному підрозділі до Дня українського козацтва було проведено урочистий захід «Козацькі забави» для дошкільнят та запрошених гостей – батьків.

У святі виступили  діти старшої групи № 9, різновікових груп № 7, 8, середньої групи № 6.  Підготували  та провели свято вихователь – методист Образцова Олена, музичний керівник  Кошова Ганна, інструктор з фізкультури Безган Людмила, вихователі: Зоріна Катерина, Селіванова – Борсук Вікторія, Соловйова Ольга, Герасименко Ірина.

Діти «скакали на конях», «саджали город», «тікали з полону»,  «лікували коней», «перетягували канат», підбирали прикметники до слова каша, «били влучно в ціль», «переправлялися через пороги», «мірялися силою», а потім танцювали з дівчатами запальний танок. Справжні козаки з честю зуміли пройти труднощі та перешкоди. В змаганнях перемогла дружба.

Конкурс талантів « Крок до зірок»

«Ми плекаємо таланти та відкриваємо нові зірки» 

10 жовтня 2019 року проходив ІІ тур щорічного міського конкурсу талантів «Крок до зірок» для дітей дошкільного віку.

Діти зі старшої групи «Горобинка» Регеда Станіслав, Сушко Олександра разом з батьками Регедою Інною Миколаївною, Сушко Леонідом Олександровичем запропонували глядачам хореографічну композицію «Поки всі вдома». Дошкільняти відповідально віднеслись до конкурсу, показавши свої хореографічні вміння на великій сцені.

За оригінальність та артистизм вихованці були нагороджені дипломом в номінації «Зіркова родина».

Діти одержали неймовірні позитивні емоції та враження .

ВИСТАВКА ДЕНЬ ДОШКІЛЛЯ 

ДЕНЬ ДОШКІЛЛЯ В ДИТЯЧОМУ САДКУ

У дошкільному підрозділі НВК №9 з самого ранку було гамірно та гучно, адже усі від малого до великого готувались до проведення розважальної концертної програми з нагоди святкування Всеукраїнського Дня дошкілля.

Незабутнім подарунком для колективу садка стала виставка, створена руками вихованців та їх батьків.

Головний герой свята клоун Бантик (інструктор з фізичного виховання Безган Людмила Вікторівна) приготув для дітей цікаві ігри, фокуси та музично-танцювальні композиції.

Родзинкою свята став творчий виступ колектива дошкільного пілрозділу: Спиридонової Олександри Олександрівни, Образцової Олени Валеріївни, Селіванової-Борсук Вікторії Миколаївни, Кулик Тетяни Михайлівни, Єршової Валентини Анатоліївни, Решетової Людмили Олексіївни, Моспан Олени Вікторівни, Герасименко Ірини Іванівни, Бойко Олени Сергіївни, Черевик Світлани Миколаївни, Осіпової Інни В’ячеславівни, Соловйової Ольги Володимирівни, Нікончук Світлани Петрівни.

Наповнені любов’ю та щирими усмішками були вітання від маленьких вихованців дошкільного підрозділу. У піснях та віршах вони подякували за щиру турботу своїм вихователям, побажавши їм посмішок, здоров’я та наснаги.

Літнє оздоровлення у дошкільному підрозділі 

Літо – найщасливіша пора року для всіх. Це — найкращий час для оздоровлення дітей.

Педагоги дошкільного підрозділу потурбувались, щоб наповнити літнє дозвілля  малечі іграми, розвагами, спостереженнями, загартувальними процедурами, спортивними розвагами та музичними святами. Особлива увага приділялася проведенню оздоровчих заходів: повітряні та сонячні ванни, обливання  водою, заняття з фізичного виховання та ранкова гімнастика на свіжому повітрі, дотримання питного режиму, щоденне включення в меню свіжих овочів, фруктів та соків.

Дошкільнята, перебуваючи майже весь час на свіжому повітрі, мали змогу розвивати свою пізнавальну й рухову активність.  Діти з задоволенням грали з водою та піском, малювали яскраві малюнки на асфальті, проводили цікаві досліди, активно приймали участь в спортивних та музичних розвагах.

Малеча отримала безліч позитивних емоцій та нових вражень.

 

Випускний бал «Прощавай садочок наш»

24 та 28 травня 2019 року у дошкільному підрозділу НВК №9 для дітей старших груп №3 та №5 пройшли святкові ранки випуску до школи. На урочисті заходи завітали батьки випускників та працівники дошкільного підрозділу.

Під час свята діти подорожували островами «Дитинства», «Дружби», «Талантів», «Вдячності». Протягом ранку діти співали пісні, танцювали таночки. Майбутніх першокласників прийшла привітати досвідчений педагог Мері Поппінс, з якою діти грали в ігри та розв’язували цікаві задачки.

Наприкінці свята випускників привітала заступник директора з НВР Спиридонова О.О., яка побажала малятам успіхів у навчанні, а батькам – терпіння та всіляко підтримувати своїх дітей у навчанні. Батьки, в свою чергу, висловили подяку працівникам дошкільного підрозділу за турботу про дітей та побажали процвітання нашому закладу.

 

Бажаємо нашим випускникам успіхів в навчанні та щасливого життєвого шляху!

Музично – розважальне свято «Мій садок — найкращій» 

17 травня 2019 року вихованців дошкільного підрозділу з самого ранку зустрічали казкові герої, які виконували разом з дітьми ранкову гімнастику, розважали та веселили малечу.

Протягом дня педагоги закладу проводили з дітьми цікаві заняття та різноманітні заходи. Діти з задоволенням брали участь у конкурсі малюнка на асфальті «Мій улюблений садок».

На майданчиках вікових груп №3, №10 вихователі Єршова Валентина Анатоліївна та Пенізова Наталя Миколаївна провели для дітей та гостей дошкільного підрозділу майстр-класи з малювання та аплікаціїї.

Свято продовжилось загальною спортивно–музичною розвагою «Мій садок — найкращий». Наприкінці свята всі бажаючи фотографувались біля власноруч створенної фотозони.

Педагоги проявили неабияку творчість та креативність в оздобленні території дошкільгого підрозділу та проведенні незабутнього свята.

Тиждень безпеки дитини у дошкільному підрозділі

ДЕНЬ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ 

тиждень_безпеки_

День вишиванки

«Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі»

Вихователь-методист Образцова Олена Валеріївна

Музичний керівник Кошова Ганна Юріївна

16 травня 2019 року у дошкільному підрозділі НВК № 9 святкували День вишиванки.

Свято вишиванки покликане зберегти народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Цього дня ми шануємо наш національний оберіг – прекрасну українську вишиванку. Наші вихованці  з задоволенням долучилися до цього заходу.

На подвір’ї дошкільного підрозділу з самого ранку звучали народні мелодії. В святково прикрашених групах педагоги зустрічали малечу у вишиванках. В музичному залі проводились розважальні заходи, діти співали народні пісні, із задоволенням грали в народні ігри, водили хороводи, читали вірші.

Засвоюючи традиції, вивчаючи народну мудрість, народну творчість діти отримують цілісне уявлення про своєрідність українського народу.

Велосипедний флешмоб «За здоровий спосіб життя»

за участю вихованців дошкільного підрозділу

Вихователі: Образцова Олена Валеріївна,  Селіванова-Борсук Вікторія Миколаївна 

Діти: Ралко Давид, Образцов Назар, Скорік Андрій, Марусан Валерія, Солодюк Яна.

Батьки: Марусан Інесса Олексіївна, Марусан Олександр Миколайович.

08 травня 2019 року, в парку «Херсонська фортеця», за ініціативи Асоціації працівників закладів освіти міста Херсона та за підтримки управління  освіти Херсонської міської ради, було проведено велосипедний флешмоб «За здоровий спосіб життя!».

Дорослі і діти їхали на велосипедах, самокатах, всі були в піднесеному настрої. Напркінці свята всім учасникам вручили сертифікати учасників велофлешмобу.

Велопробіг по парку «Херсонька фортеця» став яскравою, подією, справжнім родиним святом, який подарував багато позитивних емоцій як учасникам, так і глядачам.

 

Майстер-клас «Чарівна писанка» для педагогів дошкільного підрозділу 

Вихователі: Зоріна К.С., Селіванова-Борсук В.М., Моспан О.В., Пенізова Н.М., Кулик Т.М., Доля О.В., Черевик С.М., Бойко О.С., Герасименко І.І., Шатохіна Н.Є., Єршова В.А., музичний керівник Кошова Г.Ю. , вихователь-методист Образцова О.В.

Напередодні одного з найголовніших християнських свят – Великодня та з метою розширення уявлення педагогів про писанки, технологію їх виготовлення, значення символіки та кольорів  22 квітня 2019 року вихователем-методистом Образцовою Оленою Валеріївною був проведений майстер-клас «Чарівна писанка»

Отримані знання, враження та емоції педагоги передали малюкам, виготовивши з ними великодні яйця та прикрасивши ними групові кімнати.

Виставка дитячих поробок «Лунають дзвони Великодні» 

З 15.04 по 26.04 2019 року у дошкільному підрозділі проходила виставка дитячих поробок «Лунають дзвони Великодні». Роботи всіх учасників, без винятку, відзначалися креативністю, неповторністю, оригінальністю.

Дитяча творчість  робить життя дитини багатшим, повнішим, радісним. Пробуджує фантазію, вчить мріяти, придумувати щось нове і невідоме.

Ми дякуємо батькам вихованців, які прийняли участь у виставці, вклали свою фантазію та уміння, творчість та любов.

Інтегроване заняття в середній групі №9

«Космічна подорож»

Вихователі: Зоріна Катерина Савівна

Селіванова-Борсук Вікторія Миколаївна

Діти: Регеда Стас, Образцов Назар, Чумак Святослав, Осадчук Альбіна, Ісаченко Ангеліна.

12 квітня 2019 року вихователі середньої групи «Горобинка» провели інтеговане заняття до Дня космонавтики, під час якого ознайомили дітей з моделлю Землі, дали уявлення про космос і  професію-космонавт.

Вихованці з великим задоволенням  складали розповіді про космос та його мешканців, а для космічної подорожі перетворились на справжніх космонавтів.

Під час подорожі діти  дізналися про метеоритний дощ, та яким повинен бути справжній космонавт, грали в ігри «Займи місце в ракеті» та «Збери метеорити».

Повернувшись з подорожі діти отримали масу позитивних емоцій і ще довго обговорювали свої космічні пригоди.

Екологічний проект «Город на підвіконні»

Різновікової групи №7

Вихователі: Косенко Віра Іванівна, Герасименко Ірина Іванівна.

Діти: Вишняк Марія, Фурсенко Анастасія, Радченко Гліб, Сулімкович Варвара, Чижиченко Кароліна, Осадчук Андрій, Мітрохіна Софія, Кучерюк Каміль, Маєвська Ганна, Гуревич Марія,  Чижиченко Кароліна, Маєвська Ганна.

Вихователі різновікової групи Косенко Віра Іванівна, Герасименко Ірина Іванівна разом зі своїми вихованцями створили міні-город на підвіконні, який дарує радість усім — від маленьких до великих. Вихователі проявили фантазію та креативність при створенні композицій. Діти із задоволенням висівали насіння, висаджували цибулини, доглядали, спостерігали за їх ростом та розвитком, та ще й мали смачні вітаміни до столу.

Городи на підвіконні в дитячому садку сприяють розвитку допитливості і спостережливості в дітей, вони допомагають краще пізнати  життя рослин. Дана форма роботи дає можливість розширити уявлення дітей про рослини , як живі організми, про умови, необхідні для їх росту і розвитку, розвивати естетичні почуття, уміння радіти красі вирощуваних рослин та результатом своєї праці.

 

Благоустрій території дошкільного підрозділу 

З метою  благоустрою території дошкільного підрозділу упродовж місяця, щочетверга проводиться «Чистий четвер», до участі в якому залучались всі працівники навчального закладу та батьки вихованців всіх вікових груп.  Завдяки дружній праці працівників дошкільного підрозділу та батьків, садочок став яскравим, сучасним і затишним.

Висловлюємо щиру подяку всім батькам вихованців за допомогу та плідну працю з благоустрою та озеленення території дошкільного підрозділу. 

 

Тиждень педагогічної майстерності

«Від перших сходинок до вершини досконалості»

Вихователі: Косенко Віра Іванівна, Шатохіна Надія Євгенівна, Черевик Світлана Миколаївна, Зоріна Катерина Савівна, Селіванова-Борсук Вікторія Миколаївна, Моспан Олена Вікторівна, Решетова Людмила Олексіївна, Герасименко Ірина Іванівна, Кулик Тетяна Михайлівна, Єршова Валентина Анатоліївна, Гасюк Ірина Олександрівна, Голоскевич Юлія Володимирівна, Пенізова Наталія Миколаївна, Доля Олена Володимирівна, Образцова Олена Валеріївна

З 18 березня 2019 року по 29 березня 2019 у дошкільному підрозділі пройшов тиждень педагогічної майстерності. Упродовж тижня вихователі обмінювалися досвідом роботи, доводили ефективність новітніх методик і технологій навчання та розвитку малюків.

Педагоги продемонстрували сучасні інноваційні технології роботи з вихованцями, а саме: STEM – технології (пошуково – дослідна робота), LEGO – технології, мнемотехніка, технологія «лепбук», використання ІКТ в освітньому просторі,  а також акцентували увагу на те, як готувати малюків до Нової української школи.

Такі корисні та змістовні методичні заходи в колективі сприяють формуванню, вивченню, узагальненню та поширенню кращого педагогічного досвіду колег.

Вітаємо переможців

 першого міського літературного

Фестивалю «Літературні намистинки»

Діти: Кошова Ольга та Галаган Поліна

19.03.2019 року вихованці дошкільного підрозділу НВК №9 прийняли участь у першому міському Фестивалю для дошкільників «Літературні намистинки».

Фестиваль був спрямований на виховання у дітей любові до України, до рідної мови, шанобливого ставлення до родини, народних традицій та розширення уявлення про дитячу літературу.

Членів журі вихованці вразили своєю неповторністю, створеними образами, а також написанням своїх власних авторських віршів.

Кошова Ольга вихованка старшої групи № 5  з мамою Кошовою Ганною Юріївною стали лауреатами у номінації «Читання авторського творів: діти та батьки».

Розважальний захід

«Масляна, Масляна, яка ти красна!»

Різновікова група №7 «Віночок»

Вихователі: Косенко Віра Іванівна, Герасименко Ірина Іванівна

Помічник вихователя: Євдокімова Ліра Снаверіївна

У дошкільному підрозділі діти з батьками та педагогами зустріли Масляну піснями та танцями, іграми та розвагами. Всі співали веселі пісні, танцювали та водили хороводи, із задоволенням брали участь в іграх.

А яка ж Масляна без смачних, запашних, схожих на сонечко млинців? Малята з задоволенням ними смакували та прославляли прихід весни.

Саме завдяки таким святам наші вихователі навчають дітей шанувати народні звичаї, традиції, прославляти свій рідний край та з любов’ю відноситися до всього прекрасного, що нас оточує.

Свято Весни у дошкільному підрозділі

«Весняна мозаїка» 

З 4.03 по 6.03 2019 року у всіх вікових групах закладу пройшла «Весняна мозаїка». Діти вітали своїх мам, бабусь зі Святом Весни.

Вихованці красномовно декламували вірші, весело співали пісні, артистично виконували інсценівки та майстерно танцювали, приємно вражаючи своїх батьків наявними талантами.

Діти дарували своїм мамам і бабусям різноманітні подарунки, зроблені власними руками.

Не залишилися осторонь і дорослі. Тата і мами, бабусі та дідусі кружляли разом з дітьми у танцях, співали пісні, читали вірші. А під час проведення ігор проявили високий артистизм, винахідливість.

Свято Весни в дошкільному підрозділу минуло блискуче й принесло у душі малечі та їх батьків красу весни, ніжність квітів та сонячне тепло.

Виставка  поробок дітей та їх батьків

«Весна іде, красу несе»

4 березня 2019 року у дошкільному підрозділі пройшла виставка  весняних  поробок.  Вже стало традиційно в нашому дитячому садку проводити виставку  поробок дітей та їх  батьків. В цьому році вона була особливо яскравою, різнобарвною та насиченою, відповідно і пройшла під назвою “Весна іде, красу несе”.

Кожна родина проявила творчість, неповторність та індивідуальність, використовуючи не тільки дари матінки – Землі, а й підручні матеріали. В результаті всі поробки – це справжні витвори мистецтва. Зараз наш садок насичений не тільки справжніми ароматами та фарбами весни, а й шедеврами, створеними руками батьків та дітей.

Діти із задоволенням розглядали поробки один одного, ділилися враженнями…

Велике спасибі всім батькам, які проявили творчість та прийняли участь в цьому яскравому заході.

Творча майстерня середньої групи «Горобинка»

Інтегроване заняття з елементами STEMтехнологій

«Пригоди краплинки» 

Вихователь: Селіванова-Борсук Вікторія Миколаївна

У творчій лабораторії групи вихователь Селіванова-Борсук Вікторія Миколаївна  провела заняття з елементами STEM- технологій. Діти дізнались про властивості води та про її значення в житті кожної людини. Вихованці з превеликим задоволенням виконували лабораторні досліди, використовуючи кольорові барвники, цукор, воду. Проводячи досліди, діти навчились працювати в групах, враховувати думку партнера, доводити свою власну думку. Дошкільнята були дуже задоволені, що стали справжніми дослідниками та експерементаторами.

Інтерактивне заняття

з використанням методу сендплей

«Морські пригоди»

Група раннього віку №2 «Малятко»

Вихователь: Голоскевич Юлія Володимирівна

З метою розширення та поглиблення уявлень дітей про пісок вихователь Голоскевич Юлія Володимирівна провела з дошкільнятами заняття з використанням методу сендплей. Вона ознайомила малят із властивостями кінетичного піску, який тримає форму на відміну від звичайного сухого піску. Вихованці отримали неймовірні позитивні емоції під час виготовленні фігурок з різнокольорового піску. Дослідницька робота з використанням методу сендплей розвиває у дітей раннього віку допитливість, концентрацію дій, дрібну моторику, інтерес до занять.

Фізична розвага «Веселі старти»

у старших групах дошкільного підрозділу

 Інструктор з фізичного виховання:

 Безган Людмила Вікторівна

Фізкультурні свята та розваги улюблений спосіб організації дозвілля малят у дошкільному підрозділі. Під час проведення фізичної розваги «Веселі старти» в іграх, конкурсах, естафетах: «Влуч у коло», «Хто швидше», «Чия команда збере швидше» діти  змагалися у швидкості, спритності, витриманості. Вихованці вдосконалювали вміння та навички з бігу, стрибків. Такі заходи сприяють формуванню основ здорового способу життя та інтерес до активної рухової діяльності. Діти отримали заряд бадьорості та емоційне задоволення.

Інтегроване заняття

«Усі професії потрібні – вибирай на смак»

Різновікова група №7 «Віночок» 9 (з інклюзивною формою навчання)

Вихователь: Косенко Віра Іванівна

Вихователь Косенко Віра Іванівна продовжує знайомити дітей з працею дорослих, розширює знання про те, що люди різних професій працюють для загального добра. На заняттях  створює  позитивний психологічний клімат. Збагачує словниковий запас дітей новими словами під час сюжетно-рольових ігор «Лікарня», «Магазин», «Перукарня». Виховує  шановливе ставлення до людей різних професій. Під час проведення заняття були використані вправи на згуртування  дитячого колективу та зняття психоемоційної напруги у вихованців.

Екологічна акція «Годівничка для птахів»

Старша група №5 «Дзвіночок»

Вихователь: Доля Олена Володимирівна

З метою розширення знань дітей про зимуючих птахів вихователь Доля Олена Володимирівна  провела екологічну акцію «Годівничка для птахів».

Дошкільнята разом з вихователем виготовили та вивішали годівнички-печиво з корму для птахів. Під час прогулянки із захопленням спостерігали як до годівнички прилітали ласувати пташки. Це викликало у дітей неабияку радість та подив.

Музична розвага

«Стежинками народних традицій. Стрітення»

Молодша група № 10 «Капітошка»

Вихователі: Єршова Валентина Анатоліївна, Шатохіна Надія Євгенівна,  Черевик Світлана Миколаївна

З давніх-давен свято «Стрітення»  вважалося днем першої зустрічі зими з весною, зустрічі холоду і тепла. У цей день наші предки оспівували та закликали весну, раділи прийдешньому відродженню природи.

Вихователь Єршова Валентина Анатоліївна зі своїми маленькими вихованцями  занурились в дивовижний світ народних традицій. Під час проведення музичної розваги діти ознайомились з  народними прикметами, які супроводжують  прихід весни. Співали пісні, водили хороводи, грали в народні ігри. Сяючі очі дітей, усміхнені обличчя, радісний щебет – ось на такому піднесеному настрої відбулося  свято у дошкільному підрозділі.

Правила дорожнього руху 

З метою формування та закріплення у вихованців знань про правила дорожнього руху 04.01.2019 року у дошкільному підрозділі відбулася зустріч вихованців з  інспекторами управління патрульної поліції в Херсонській області: лейтенантом поліції Вахтель Оленою Леонідівною, старшим лейтенантом поліції Вах Антоном Романовичем та молодшим лейтенантом Климовою  Аллою Віталіївною, які провели заняття з теми: «Безпечна дорога до дитячого садочка».

Діти з радістю брали участь у сюжетних ситуаціях, розіграних під час проведення заняття. З задоволенням повторили правила дорожнього руху та з цікавістю примірювали одяг з світловідбиваючими нашивками.

Новорічне свято «В гості до Діда мороза та Снігуроньки»

В різновіковій групі №6 та №8 відбулося новорічне свято «В гості до Діда мороза та Снігуроньки». Кожен рік по традиції до вихованців дитячого садка приходять казкові герої – Дід мороз та Снігуронька, які подарували дітям веселий настрій і провели з ними цікаві ігри, від яких діти отримали багато задоволення.

«Новорічні пригоди Маши та ведмідя»

В середній групі №9 «Горобинка» відбулося свято Нового року – «Новорічні пригоди Маши та ведмідя» . Діти отримали масу задоволення, адже Новий рік – це святкова пора, коли здійснюються дитячі мрії і бажання. Дошкільнята  разом із вихователями підготували та показали міні-інсценування по казці «Маша та ведмідь».

Новий рік – це час виконання бажань 

Новий рік – це час виконання бажань, а для самих малесеньких це час очікування новорічного свята, пов’язаного з чарами від зустрічі Діда Мороза та Снігуроньки. Атмосфера свята тривала увесь передноворічний тиждень, і проведенні ранки поглинули всіх у казку. Першими до святково прикрашеної ялинки прийшли наши малюки (гр. раннього віку №1). І перша зустріч з головними героями свята – Дідом Морозом і Снігуронькою була для них незабутньою, вони з великим задоволенням співали, грали, танцювали.

Екологічна акція «Годівничка для птахів» 

В різновіковій групі «Віночок» було проведено комбіноване заняття екологічного змісту. Вихователь Косенко Віра Іванівна розширювала знання дітей про зимуючих  птахів, сприяла розвитку інтересу до спостереження за птахами. Виховала в дітей доброзичливе ставлення до птахів, викликала прагнення берегти їх, допомагати птахам взимку. Наші маленькі пернаті друзі потребують турботи та допомоги.

Різні форми організації трудової діяльності дошкільників

У старшій групі №5 вихователь Доля Олена Володимирівна  використовує різні форми організації трудової діяльності дошкільників. У процесі чергування по куточку живої природи діти набувають корисні знання про ріст і розвиток рослин, навчаються доглядати їх. Діти з задоволенням беруть участь у господарсько-побутовій праці. Ці трудові дії ма­люків, спрямовані на обслуговування деяких життєвих потреб усіх дітей групи: підтримання порядку в груповій кімнаті, прибирання іграшок в ігровому куточку, допомога дорослим у підготовці до режимних моментів. Завдяки систематичній роботі дитячого садку і сім’ї з організації праці дітей, наступність у цій роботі є найефективнішими засобами розв’язання завдань трудового виховання.

Новорічна ялинка 

У  молодшій групі №10 «Капітошка»  було проведено заняття з аплікації на тему «Новорічна ялинка».Вихователь Єршова  Валентина Анатоліївна навчала дітей наклеювати на заготовку  ялинки кольорові кульки, обираючи самостійно колір.  Під час роботи малята із захопленням виконували завдання вихователя,  отримали задоволення від роботи з папером.