НВК №9

Херсонський навчально-виховний комплекс - загальноосвітня школа І-ІІІ
ступенів №9 Херсонської міської ради

НОВИНИ ДИТЯЧОГО САДКА

ЗИМОВІ ПРОГУЛЯНКИ

       Зимова пора для дітей надає масу можливостей для цікавого проведення часу.

      Вихователі нашого закладу піклуються щоб прогулянки проходили весело, цікаво і пізнавально. Спостереження, ігри, досліди – все це дуже подобається дошкільнятам. Не забувають наші вихованці і про  птахів. З нетерпінням діти поспішають до своїх годівничок, які вони ще восени змайстрували і розвішали на своїх ігрових майданчиках.Несуть пернатим друзям зернята, насіння, крихти хліба. Птахи дякують дошкільнятам веселим щебетом.

      Рум’яні щічки, сяючі очі і чудовий настрій – такий результат наших зимових прогулянок, подобається всім: і дітям, і дорослим.


ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

З нагоди Дня Соборності, такого важливого для кожного українця свята, в дошкільному підрозділі  НВК №9 відбулись урочисті заходи.

     Метою заходу було поглибити знання дітей про свято Соборності України. Діти відгадували загадки, грали в ігри, танцювали та співали. Вихованці отримали позитивний емоційний настрій на весь день.

НОВОРІЧНІ РАНКИ

«Зимова казка»

Дід Мороз: ОТРОХОВ Володимир – двірник;

Снігова Королева: ГОЛОСКЕВИЧ Юлія – вихователь;

Сніговик: БЕЗГАН Людмила – інструктор з фізичного виховання;

Завірюха: ЄРОХІНА Ганна – вихователь;

Зима:  СЕЛІВАНОВА-БОРСУК Вікторія – вихователь;

Заметіль: НИКОНЧУК Світлана – помічник вихователя.   

          Новий рік – час подарунків, сюрпризів, веселощів, коли довкола панує казкова магія. Діти нетерпляче очікують на свято і зустрічають його з надзвичайним захопленням.

        Цього року на гостину до малят завітали казкові герої: Дід Мороз, Снігова королева, Сніговик, Завірюха, Зима, Заметіль, які подарували дітям веселий настрій і провели з ними цікаві ігри, від яких діти отримали багато задоволення. Малюки з задоволенням співали, танцювали, читали вірші. Кожен з малюків отримав від Діда Мороза подарунки.

Виставка поробок

«Зимові фантазії»

      Чудові поробки представлені цієї зимової пори. Це зимові хатинки, казкові герої, різдвяні віночки. А які чудові ялинки – це просто диво! Справжня зимова казка!

       Вихованці та їх батьки приємно вразили нас творчим підходом до справи. Оригінальне використання нетрадиційних матеріалів та технік сприяло створенню справжніх шедеврів.

Дякуємо  всім вихованцям та їхнім батькам

за участь у виставці! 

ЕКОЛОГІЧНА АКЦІЯ

«Нагодуємо птахів взимку»

        У дошкільному підрозділі відбулася екологічна акція «Нагодуємо птахів взимку».

      Задовго до початку зими дошкільнята познайомилися із зимуючими в нашому краї пташками, дізналися як їм важко вижити взимку і як можуть вони, маленькі діти, допомогти пташкам перезимувати. Разом з батьками малеча майструвала годівнички, а потім з вихователями розвішували їх на території закладу, заготовляли їжу для птахів.

       Щодня діти з задоволенням виходять на прогулянку і поспішають наповнити годівнички їжею для птахів. З цікавістю  спостерігають за пернатими, які зграйками перелітають від однієї годівнички до іншої!

       Діти все більше дізнаються про розмаїття птахів рідного краю, які залишилися на зиму, їх особливості. Вони розуміють залежність життя птахів від людини та природних умов. Тому хочуть допомагати їм взимку.

 

 

ТИЖДЕНЬ ЕКОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ

         З 22.11.2021 по 26.11.2021 року з метою формування в дітей дошкільного віку ціннісного ставлення до природи, розуміння гармонійного співіснування людини і природи, бажання оберігати і примножувати природні багатства рідного краю, у дошкільному підрозділі пройшов тиждень екологічного виховання. Всі учасники освітнього процесу залучались до практичної діяльності щодо покращення стану найближчого природного довкілля — території дошкільного підрозділу.

        Упродовж тижня у всіх вікових групах проводилися різноманітні форми роботи з екологічного виховання:

Виставка малюнків «Чиста ріка, чисте місто, чиста планета»

Виставка поробок «Друге життя непотрібних речей»

Екологічна казка «Як звірі ліс рятували»

Екологічне заняття «Вчимося сортувати сміття»

Екологічне заняття з елементами STREAM освіти

«Пригоди краплинки»

Екологічна гра-квест «Юні екологи»

Екологічна акція «Посади дерево»

 

ГУРТОК ФІЗИЧНОГО РОЗВИТКУ

«ФІТБОЛ ГІМНАСТИКА»

Керівник гуртка:

інструктор з фізичного виховання БЕЗГАН Людмила Вікторівна

ГУРТОК З ВИВЧЕННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

«АНГЛІЙСЬКА МОВА ДЛЯ ДОШКІЛЬНЯТ»

 Керівник гуртка:

вчитель англійської мови ДРОБІКОВА Інна Юріївна

Єдиний національний урок

з безпеки дорожнього руху

«Безпечна дорога додому»

         12 листопада 2021 року в дошкільному підрозділі пройшов єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху «Безпечна дорога додому».

       Вихованці всіх вікових груп в ігровій формі ознайомились зі спеціальними знаками-показниками пішохідних переходів та видами транспорту. В художній майстерні малюки закріпили знання основних кольорів світлофора.  Під час занять діти отримали перші навички культури поведінки в транспорті.  Дошкільнята навчилися вирішувати дорожньо-транспортні ситуації, бути уважними та обережними на вулицях міста.

 

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

      9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови – свято багатства та краси рідної мови.

      Педагоги дошкільного підрозділу підготували цікаві та різноманітні тематичні заходи. У всіх вікових групах пройшли заняття за темою: «Я-українець, моя рідна мова – українська». Діти складали розповіді про нашу Батьківщину, про рідний край.  На музичних заняттях лунали українські пісні. В кожній віковій групі поповнилась бібліотека книжок на українській мові. На заняттях в образотворчій майстерні діти з задоволенням відтворювали в своїх роботах народні символи України.
       Завдяки проведеним заходам діти, і дорослі мали можливість ще раз доторкнутися до краси української мови, відчути себе справжнім патріотом рідної держави.

ОСІННІ РАНКИ

«Осінь в гості завітала-барвами золотими довкола все розмалювала»

        З 02.11. 21 — 05.11. 21 року в дошкільному підрозділі відзначали свято Осені.

     Діти усіх вікових груп продемонструвалиголовній героїні — Осені свій талант: читаливірші, грали в ігри, співали пісні, кружляли у веселих таночках. Наприкінці свята чарівна Осінь пригостила дітей своїми щедрими дарунками.

        Свято пройшло весело й цікаво. Діти отримали безліч позитивних емоцій та незабутніх вражень


ВИСТАВКА МАЛЮНКІВ

«ОСІННІЙ ВЕРНІСАЖ»

        Осінні барви засяяли на малюнках вихованців дошкільного підрозділу. Діти разом з батьками перетворились на справжніх художників, які спробували відобразити найкрасивішу пору року. Всі представлені роботи вийшли дуже цікавими, колоритними та яскравими. Дітки залюбки розглядалималюнки, враження від перегляду на довго залишаться в пам’яті вихованців та працівників дошкільного підрозділу.

  Дякуємо всім вихованцям та їхнім батькам за участь у виставці!

 


ВИСТАВКА ПОРОБОК

«БАРВИ ОСЕНІ»

         В нашому дошкільному підрозділі вже стало традицією кожен рік проводити виставку поробок із природного матеріалу. Діти та їх батьки з великим задоволенням поринули в атмосферу творчості і фантазії.

        Роботи вразили оригінальністю задуму, технікою виконання, своєрідністю і неповторністю. Вихованці з великою радістю та цікавістю роздивлялися вироби кожної родини.

       Батьки допомогли своїм діткам проявити фантазію, створити неповторні осінні шедеври. У всіх роботах проявилась творчість та уява кожної родини. Дякуємо  всім вихованцям та їхнім батькам за участь у виставці!


СПОРТИВНА РОЗВАГА

ДО ДНЯ КОЗАЦТВА

«КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ»

Інструктор з фізичного виховання: БЕЗГАН Людмила

Ведуча: вихователь СКАКУН Олександра

Козак: двірник ОТРОХОВ Володимир

          13 жовтня 2021 року у дошкільному підрозділі відбулося святкування Дня козацтва, з дотриманням всіх проти епідеміологічних вимог.

         Під час проведення свята дітей ознайомили з традиціями козацького побуту. Бурхливі емоції викликала у дітей   поява на святі справжнього Козака. Вихованцям були влаштовані справжні козацькі розваги. Діти «стрибали у мішках», «ловили рибку», «варили юшку», «сіль добували», «вареники варили». Справжні козаки з честю зуміли пройти труднощі та перешкоди. В змаганнях перемогла дружба.

          На завершення свята вихованці старшої групи «Дзвіночок»  виконали стилізований український танок «Гопак».

         На святі панували емоції, що захоплювали дух, бо недаремно говорять: «Козацькому роду нема переводу».

 

ЗАНЯТТЯ  З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

З ЕЛЕМЕНТАМИ МАЛОГО ТУРИЗМУ

«ПОХІД»

Інструктор з фізичного виховання: БЕЗГАН Людмила

Вихователь: СЕЛІВАНОВА-БОРСУК Вікторія

Діти: вихованці середньої групи № 9

Осінь – чудова пора року. Вона фарбує листочки в барвисті кольори. Дарує щедрі врожаї овочів і фруктів.  А в лісі достигли ягоди,  під  рясним осіннім дощиком  з’явилися  грибочки. Ось і вирішили вихованці середньої групи «Горобинка»  піти у похід  до лісу.

Інструктор з фізичного виховання  створив  на спортивному майданчику  перешкоди, які можуть зустрітися у справжньому лісі.

Дошкільнята завзято і наполегливо  вправлялися у подоланні «непролазних  хащів».  Переправлялися  через «струмок» по паралельним  мотузкам .  Долали «болото» по купинах.

Вихованцям дуже  сподобалося збирати шишки на  «лісовій галявині»,  де  діти зустрілися з ведмедиком під час рухливої гри «У ведмедя у бору».

ВИСТАВКА МАЛЮНКІВ

«ДИТЯЧИЙ САДОК – ДРУЖНА РОДИНА»

ВІТАЄМО

З ДНЕМ ДОШКІЛЛЯ

Щороку свято присвячене Дню дошкілля стукає у двері дошкільних навчальних закладів. Щоб привітати усіх дошкільників, усіх працівників дошкільної освіти.

Дитячий садок – це Країна Дитинства, в якій господарюють найменші мешканці нашої країни – діти. А допомагають їм добрі, щирі, люблячі дорослі: вихователі, помічники вихователів, музичний керівник, інструктор з фізичного виховання, медсестра, кухарі. Вони проводять цікаві заняття, прогулянки, екскурсії, свята, слідкують за здоров’ям вихованців.

Щоденно, щохвилини наш колектив намагається створити умови, щоб дітям було затишно і комфортно.

Сьогодні висловлюємо щиру подяку всім працівникам нашого колективу за працю з маленькими дітьми та працю, яка створює умови для маленьких громадян нашої держави – України.

24 вересня 2021 року колектив дошкільного підрозділу підготував яскраве свято для малюків.

В цей особливий день атмосфера закладу була святковою. Позитивний заряд енергії отримали усі присутні на святі.

Щиро вітаємо усіх вихованців

та працівників дошкільного підрозділу зі святом!

ВІТАЄМО

УЧАСНИКІВ СПОРТИВНО-МИСТЕЦЬКОГО СВЯТА

ПРИСВЯЧЕНОГО ДНЮ МІСТА

Інструкор з фізичного виховання  БЕЗГАН Людмила

Вихователь  КУЛИК Тетяна

Вихователь-методист  ОБРАЗЦОВА Олена

17 вересня 2021 року вихованці старшої групи «Дзвіночок» дошкільного підрозділу, на чолі з інструктором з фізичного виховання, прийняли участь у спортивно-мистецькому святі присвяченому Дню міста.

На стадіоні мікрорайону «Корабел» панувала святкова атмосфера. Діти змагались в швидкості та спритності. Весело і завзято долали перешкоди. Вихованці дошкільного підрозділу вразили судів своєю згуртованістю, сміливістю та жагою до перемоги. Дошкільнятам були вручені медалі та почесна грамота.

Посмішки не сходили з обличчя дітей. Діти отримали заряд бадьорості та емоційне задоволення.

  

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

«В СЕРЦІ КОЖНОЇ ДИТИНИ ЖИВЕ ЛЮБОВ ДО УКРАЇНИ»

        20 серпня 2021 року у дошкільному підрозділі відбулись урочисті святкування до 30 річчя Незалежності України.

         Вихователі всіх вікових груп ознайомили дошкільнят з культурними і матеріальними цінностями українського народу, пояснили зв’язок з минулими і майбутніми поколіннями. Вихованці дізналися багато цікавого про символи та традиціїнашого народу. Свою любов до України та рідного краю дітивідтворили в яскравих малюнках.

       Інструктор з фізичного виховання Людмила БЕЗГАН провела для дошкільнят спортивну розвагу «Спритнікозачата». Діти змагалися у швидкості, спритності та силі. Вихованці вдосконалювали вміння та навички з бігу, стрибків.Позитивна атмосфера змагань сприяла створенню веселого, бадьорого настрою у дітей.

     


МУЗИЧНО
-СПОРТИВНА РОЗВАГА

«ДЕНЬ НЕПТУНА»

Ведуча: інструктор з фізичного виховання БЕЗГАН Людмила

Нептун: вихователь ГЕРАСИМЕНКО Ірина

Русалка: вихователь КУРІНА Аліна

Врунгель: двірник ОТРОХОВ Володимир

Пірати: вихователь СЕЛІВАНОВА-БОРСУК Вікторія,  вихователь ЄРОХІНА Ганна

Водяний: МОСПАН Олена

Золота рибка: вихователь-методист ОБРАЗЦОВА Олена

     15 червня 2021року в дошкільному підрозділі відбулася музично-спортивна розвага «День Нептуна». Чарівним моментом була поява головного героя Нептуна зі своєю свитою. Казкові герої привернули увагу дітей своїм спортивним запалом. Дошкільнята з радістю допомагали рятувати Русалку, приймавши участь у цікавих естафетах: «Рятувальна операція», «Наповни бак водою», «Дістань перли». Вихованці старших груп виконали чарівний танок «Золоті рибки». Яскравою кульмінацією була весела гра з мильними бульбашками.

     

МУЗИЧНО-СПОРТИВНЕ СВЯТО ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

«ЧАРІВНА КРАЇНА ДИТИНСТВА»

         Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. У цей день у дошкільному підрозділі зранку дітей привітно зустрічали святково вбрані майданчики.Педагоги закладу підготували свято, на якому дошкільники відшуковували «скарби дитинства» за допомогою карток-підказок, супроводжуючи кожну перемогу музичним номером. Велике захоплення викликали у дітей естафети, конкурси таігри з мильними бульбашками. Діти отримали заряд бадьорості та емоційне задоволення.


ВИПУСКНИЙ БАЛ

«ПРОЩАВАЙ САДОЧОК НАШ»

        26 та 27 травня 2021 року в дошкільному підрозділі вихованці старших груп «Капітошка» і «Калинка» відсвяткували свій перший в житті випускний бал. Під час свята маленькі випускники показали присутнімсвої досягнення у виконанні пісень, віршів, танців. Батьки випускників щиро подякували всьому колективу дошкільного підрозділу за створення сімейного затишку та надання високого рівня освітніх послуг їхнім дітям.  Випускні бали пройшли цікаво і весело. Яскравепідтвердження того – бурхливі емоції всіх його учасників. Сподіваємося, що незабутнє враження від свята залишиться у випускників на все життя!


ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

                       З 17 по 21 травня 2021 року з метою привернення уваги суспільства до проблем безпеки дорожнього руху, формування в дітей безпечних навичок поведінки на вулично-дорожній мережі в дошкільному підрозділі було проведено Тиждень безпеки дорожнього руху.

НАЦІОНАЛЬНЕ ЗАНЯТТЯ З БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

«БЕЗПЕЧНА ДОРОГА ДОДОМУ»

Вихователь: СКРИПЧЕНКО Тетяна

Діти: вихованці старшої групи №10 «Капітошка»

ВИСТАВКА МАЛЮНКІВ

«МОЛОДЕ ПОКОЛІННЯ ЗА БЕЗПЕКУ ДОРОЖНЬОГО РУХУ»

ПІЗНАВАЛЬНИЙ ТРЕНІНГ З НАВЧАННЯ

ПРАВИЛ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

Інспектори відділу зв’язків з громадкістю Управління патрульної поліції в Херсонській області: ВАХТЕЛЬ Олена, НЕНЬКО Алла

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

В дошкільному підрозділі 20 травня 2021 року

Усе навколо завмирає,

Коли вдягаю вишиванку.

Лиш серце радісно палає,

Мов промінь сонця на світанку.

Коли вдягаю вишиванку,

Немов в любові признаюся

Своїй країні ніжно й палко,

Вдягну і Господу молюся.


СПАРТАКІАДА ДЛЯ ДОШКІЛЬНИКІВ

«КРОК ДО ОЛІМПУ»

Інструктор з фізичного виховання: БЕЗГАН Людмила

           18 травня 2021 року в дошкільному підрозділі проходила щорічна спартакіада для дошкільників «Крок до Олімпу». В змаганнях взяли участь вихованці молодшої, середньої, різновікових та старших груп.

          Діти з задоволенням та спортивним азартом долали перешкоди всіх естафет. Команди змагалися у швидкості, спритності,  згуртованості,  проявили кращі спортивні якості та волю до перемоги.

          Всі учасники отримали заряд бадьорості та гарного настрою.

ДЕНЬ МАТЕРІ

  9 травня 2021 року в Україні відзначатиметься День матері. За традицією в цей день мамам дарують квіти, вітальні листівки. Не залишились осторонь цієї події і наші вихованці.

          Музичний керівник КОШОВА Ганна в старших групах «Калинка» та «Капітошка» провела тематичні заняття «Матуся моя рідна». Спільне переживання святкової події було радісним і пізнавальним, кожна дитина намагалась своїм виступом зробити приємне рідній матусі.

          В образотворчих майстернях кожної вікової групи дошкільнята з ніжністю та любов’ю виготовили вітальні листівки для любих матусь.

          В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турбота, терпіння, любов і відданість.

 

ВИСТАВКА ПОРОБОК

«ВЕЛИКОДНЯ ПИСАНКА»

     Великдень — це велике, світле, родинне свято. У нашому дошкільному підрозділі, як і у кожній родині, існують свої традиції. Щороку напередодні Великодня ми проводимо виставку поробок наших вихованців та їхніх батьків. І цього року, діти всіх вікових груп долучилися до участі у виставці поробок «Великодня писанка».

Роботи всіх учасників, без винятку, відзначалися креативністю, неповторністю, оригінальністю.

Такі виставки не випадково є традиційними у закладі, адже вони розвивають естетичні смаки дошкільнят та сприяють більш глибокому вивченню українських традицій.

Ми дякуємо батькам вихованців, які прийняли участь у виставці, вклали свою фантазію та уміння, творчість та любов.

ВСЕСВІТНІЙ  ДЕНЬ ЗЕМЛІ

              22 квітня – Всесвітній День Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

Упродовж дня педагогами закладу були проведені відповідні тематичні заходи, де вони вкотре нагадали малюкам про необхідність дбайливого ставлення до природи. В ході занять вихователі формували у малюків усвідомлене ставлення про планету «Земля», про те, що тільки об’єднаними зусиллями можливо боротися з існуючими екологічними проблемами на нашій планеті. Цікаві матеріали, заняття, ігри, сприяли активній мотивації вихованців щодо посильного вкладу для збереження та відновлення ресурсів нашої планети «Земля».

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ

ДОВКІЛЛЯ

ЕКОЛОГІЧНА АКЦІЯ

«ПОСАДИ ДЕРЕВО»

        З метою збереження природного довкілля, виховання у дітей любові до рідної землі 16квітня 2021року в дошкільному підрозділі,було проведено акцію «Посади дерево», до якої долучалився весь колектив дошкільногопідрозділу. Можливість посадити своє дерево або кущ мали діти з кожної вікової групи.  З великим ентузіазмом та щасливими усмішками на обличчі учасники акції працювали на території дошкільного закладу. Нехай же посаджені деревця та кущі ростуть разом із малятами сильними, красивими. А дошкільний заклад стане ще зеленішим, прекраснішим, і в будь-яку пору року зачаровує кожного неповторною красою.


МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ КОСМОНАВТИКИ

        12 квітня 2021 року в дошкільному підрозділі відзначили Міжнародний день космонавтики. Вихователі підготували та провели для дітей багато цікавих бесід, занять про планети, зірки, космос та космонавтів. Це сприяло розширенню знань дітей про планети, комети, спутники та професію космонавта.

          Вихованці дитячого садка з задоволенням прийняли участь у спортивній ровазі «Космічна подорож», під час якої діти здійснили вертуальний політ у космічний простір. Дошкільнята змагались в силі, спритності, швидкості і сміливості, проявили кмітливість, дружні відносини і вміння вболівати один за одного.


СПОРТИВНА РОЗВАГА

«КОСМІЧНА ПОДОРОЖ»

Інструктор з фізичного виховання: БЕЗГАН Людмила

Музичний керівник: КОШОВА Ганна

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ

ДИТЯЧОЇ КНИГИ

            2 квітня у дошкільному підрозділі  святкували Міжнародний день дитячої книги. Метою заходу було привернення уваги до літературної освіти дітей, формування у них читацької діяльності, готовності до роботи з дитячою книжкою та розвитку у дітей стійкого інтересу до літератури, читання.

В рамках заходу до дошкільнят завітав бібліотекар Комплексу ОЛЕКСЮК Оксана Володимирівна, яка допомогла дітям  зануритись до таємничого світу книг, які в майбутньому допоможуть їм пізнати та розгадати безліч таємниць, відкрити багато нового та незвичайного, а також познайомились з професією бібліотекаря.

У  Міжнародний день дитячої книги, маленькі поціновувачі книг, виконували безліч цікавих завдань, демонстрували свої знання правил поводження з книгою, співали веселі пісні, читали вірші, згадували улюблені книжки. Яскравою і незабутньою була фотовиставка «Малюк і книга».

Свято пройшло цікаво, яскраво та весело.

ДОСЛІДНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

«ГОРОД НА ПІДВІКОННІ»

         В дошкільному підрозділі велику увагу приділяють дослідницької роботі.  В кожній віковій групі діти разом з вихователями влаштували на підвіконні яскраво прикрашені міні-городи. Вирощування рослин в дитячому садку розвиває допитливість і спостережливість у дітей, навички дослідництва, розширює уявлення про те, як доглядати за рослинами в кімнатних умовах, узагальнює знання про необхідність світла, тепла, вологи, грунту для росту рослин, розвиває пізнавальні, творчі здібності вихованців.

Також маленькі дослідники мають змогу під час прийому їжі покуштувати деякі пророщені рослини — наприклад, зелену цибулю, яка є корисним джерелом вітамінів взимку.

 

РОЗВАГА

«НА ГОСТИНИ ДО МАСЛЯНОЇ»

Вихователі: ОСИПОВА Інна, МОСПАН Олена

Діти: вихованці старшої групи №6 «Калинка»

Масляна – це народне свято, яке щорічно проводиться в дошкільному підрозділі НВК №9 і яке вже стало улюбленим для вихованців садочка. Ось і в цьому році діти святкували Масляну, весь тиждень малюки готувалися до цієї події і чекали її з нетерпінням.

Діти з вихователями зустріли Масляну піснями та танцями, іграми та розвагами. Всі співали веселі пісні, танцювали та водили хороводи, із задоволенням брали участь в іграх.

Саме завдяки таким святам педагоги дошкільного підрозділу навчають дітей берегти та шанувати народні звичаї, традиції, що передаються з покоління в покоління, прославляти свій рідний край та з любов’ю ставитися до всього прекрасного, що нас оточує.

Дитячому щастю не було меж! Позитивний заряд енергії отримали усі присутні на святі.

 

ВЕСНЯНІ РАНКИ

З 2 березня по 5 березня 2021 року в дошкільному підрозділі НВК №9, з урахуванням всіх протиепідеміологічних заходів, пройшли святкові весняні ранки.

Діти готувались до свята заздалегідь, вивчаючи вірші, пісні, хореографічні номери. Вихованці з любов’ю і турботою власноруч виготовили подарунки для своїх матусь і бабусь.

Святкові ранки в дошкільному підрозділі минули весело і незабутнє. Вітаємо всіх жінок зі святом весни та краси!

ВИСТАВКА ПОРОБОК

«ВЕСНА ІДЕ, КРАСУ НЕСЕ»

            З 1 березня 2021 року у дошкільному підрозділі пройшла виставка  весняних  поробок.  Вже стало традиційно в нашому дитячому садку проводити виставку  поробок дітей та їх  батьків. В цьому році вона була особливо яскравою, різнобарвною та насиченою, відповідно і пройшла під назвою “Весна іде, красу несе”.

Кожна родина проявила творчість, неповторність та індивідуальність, використовуючи не тільки дари матінки – Землі, а й підручні матеріали. В результаті всі поробки – це справжні витвори мистецтва. Зараз наш садок насичений не тільки справжніми ароматами та фарбами весни, а й шедеврами, створеними руками батьків та дітей.

Велике спасибі всім батькам, які проявили творчість та прийняли участь в цьому яскравому заході.

 

МІСЯЧНИК

ПОЖЕЖНОЇ  БЕЗПЕКИ

         З 01.02. по 26.02.2021р. у дошкільному підрозділі НВК №9 проводився місячник пожежної безпеки. Перед педагогами стояло відповідальне  завдання: розширити знання дітей про джерела небезпеки в побуті; сформувати уявлення дітей про небезпечні для людини ситуації і способи поведінки в них.

Упродовж місяця були проведені цікаві та змістовні заходи:

— заняття  з протипожежної безпеки во всіх вікових групах;

— бесіди з дітьми про причини виникнення пожежі;

— читання художньої літератури з пожежної безпеки;

— сюжетно-рольова гра «Відважні пожежники»;

— виготовлення колажу «Професія-пожежник»;

— створення коміксу «Правила поведінки при пожежі»;

— створення лепбуку «Небезпечний сірничок»;

-драматизація казки «Кицькін дім»;

— спортивна розвага «Швидкі і спритні юні пожежники»;

— виставка малюнків «Пожежна безпека очима дітей».

Всі ці заходи сприяли глибшому усвідомленню дітей небезпеки гри з вогнем. Дошкільнята навчились правильно поводитись у надзвичайних ситуаціях та не допускати виникнення пожежі.

ДРАМАТИЗАЦІЯ КАЗКИ

«КИЦЬКІН ДІМ»

Вихователі: ЄРОХІНА Ганна, БОРОВОК Тетяна, МОСПАН Олена, СЕЛІВАНОВА-БОРСУК Вікторія, ОСИПОВА Інна, БОЙКО Олена, РЕШЕТОВА Людмила, КУРІНА Аліна.

Музичний керівник: КОШОВА Ганна.

СПОРТИВНА РОЗВАГА

«СПРИТНІ І ШВИДКІ ЮНІ ПОЖЕЖНИКИ»

        Інструктор з фізичного виховання: БЕЗГАН Людмила

ВИСТАВКА МАЛЮНКІВ

«ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ОЧИМА ДІТЕЙ»

ВІТАЄМО

ЛАУРЕАТІВ

ІІІ МІСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ

ДЛЯ ДОШКІЛЬНИКІВ

«ЛІТЕРАТУРНІ НАМИСТИНКИ»

         Вихованці старшої групи №10 Борисенко Анастасія, Кузьміна Людмила, Гайдук Олександра та середньої групи №5 Кучеренко Дар’я, Калашнікова Алла  стали лауреатами Міськогофестивалю “Літературні намистинки” у номінації «Театралізовані постанови, вистави, змішаний жанр». Членів журі дошкільнята вразили своїм веселим, неповторним номером«Матусина модниця».

БАЖАЄМО УСПІХІВ

ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

19 лютого 2021 року, вихованці дошкільного підрозділу НВК №9 долучилися до відзначення Міжнародного дня рідної мови. Цей день був насичений різноманітними заходами, а саме: тематичними заняттями у всіх вікових групах на різноманітні теми: «Мова рідна. Слово рідне», «Із скарбниць народних – до сердець дитячих», «Українські посиденьки», «Стежками українських поетів», «Сторінками українських народних казок», «Подорож Україною», а також  літературною вікториною «На галявині казок».

Під час занять, вихователі ознайомили дітей з українським фольклором: діти розказували вірші, виконували народні пісні, грали в народні ігри, слухали, драматизували та інсценували українські народні казки.
Малеча радо приймала участь у заходах шанування української мови.

STEАMЛАБОРАТОРІЯ

І молодшої групи

«Малятко»

Вихователь: ЧЕРЕВИК Світлана

Діти: вихованці І молодшої групи №2

Цікаві і пізнавальні досліди проводить вихователь ЧЕРЕВИК Світлана в STEАM-лабораторії І молодшої групи «Малятко». Діти з задоволенням досліджують властивості води, піску, снігу. Вихователь заохочує дітей спостерігати та досліджувати навколишній світ.

Під час роботи в дослідницькій лабораторії діти розширюють свій кругозір, розвивають  спостережливість та уміння робити висновки.

Веселі старти

«Зимові перегони»

Інструктор з фізичного виховання: БЕЗГАН Людмила

У дошкільному підрозділі інструктор з фізичного виховання БЕЗГАН Людмила провела веселі старти «Зимові перегони», з урахуванням всіх протиепідеміологічних заходів.

Під час естафет діти навчались бути толерантними, прагнули до взаємодопомоги; розвивали рухові навички: силу, швидкість, координацію, витривалість. Позитивна атмосфера змагань сприяла створенню веселого, бадьорого настрою у дітей.

       Фізичні змагання дуже подобаються дошкільникам насамперед тому, що об’єднують їх спільними переживаннями, дарують відчуття перемоги.

ГОСТИНЦІ ДЛЯ ПТАХІВ

Вихователь: ГЕРАСИМЕНКО Ірина

 Діти: Гуревич Марія, Свергунова Віра, Вишняк Марія, Сулімкович Варвара, Чихман Варвара, Завгородня Діана, Остапенко Влад

Вихователь ГЕРАСИМЕНКО Ірина в різновіковій групі «Віночок» провела інтегроване заняття «Зимуючі птахи».

Під час заняття ознайомила дітей з особливостями проживання птахів в холодну пору року, раціоном їх харчування. Діти виготовили зі змішаних зерен, крупи та желатину смачні гостинці для птахів. Під час роботи вихованці розвивали пізнавалий інтерес до природи, співчуття, готовність допомагати «друзям нашим меншим».

З задоволенням і турботою діти  розвісили гостинці на гілках дерев та розклали по годівничках, які виготовили власноруч на початку зими.

Образотворча  майстерня

Ліплення

«Чарівна шишка»

 Вихователь: ЧЕРЕВИК Світлана

 Діти:  Борзакова Наталія,   Залеський  Данило.

В І молодшій групі «Малятко» вихователь ЧЕРЕВИК Світлана провела заняття в образотворчій майстерні «Чарівна шишка». Під час заняття вихователь ознайомила дітей з хвойними породами дерев. Вихованці закріпили  назву кольорів. На занятті діти навчилися відривати шматочки пластиліну і коловими рухами обох рук утворювати нескладні предмети-кульки, та розміщувати їх на природному матеріалі- шишці.

Діти з задоволенням і  цікавістю працювали з пластиліном, прикрашаючи свій виріб різнокольоровими прикрасами.

Образотворча майстерня

Ліплення

«Прикрасимо рукавичку»

Вихователь: БОРОВОК Тетяна

Діти: Васильченко Юрій, Міллер Еміль, Гурська Олена

В I молодшій групі «Ромашка» вихователем БОРОВОК Тетяною було проведено  заняття в образотворчій майстерні  «Прикрасимо рукавичку». Під час заняття вихователь поглибив знання малюків  про пору року –Зима. Вихованці закріпили назви кольорів. На занятті діти навчились створювати композицію на картоні, правильно розміщувати її на площині.

Діти з задоволенням і цікавістю працювали з пластиліном виконуючи роботу охайно і красиво.

Інтегроване заняття

« Транспорт» 

Вихователь: ЗОРІНА Катерина

Діти: Чорноглазова Софія, Якушева Владислава,  Стахміч Аня, Говорова Варвара

 В ІІ молодшій групі «Горобинка» вихователь ЗОРІНА Катерина провела заняття, на якому діти ознайомилися з різним призначенням транспортної техніки, зокрема пасажирського та вантажного транспорту, познайомилися з професією водія, отримали перші навички культури поведінки в транспорті.  Дошкільнята навчилися вирішувати дорожньо-транспортні ситуації, бути уважними та обережними на вулицях міста.

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

        Щорічно 22 січня в Україні відзначають свято – День Соборності, нагадуючи що сила нашої держави полягає в єдності українських земель.

В дошкільному підрозділі НВК №9 під гаслом «Єдина навіки наша Україна» відбувся тематичний день присвячений Дню Соборності України. З метою виховання патріотизму та поваги до історії України педагогічні працівники провели з дітьми цікаві та змістовні бесіди, під час яких розповіли дітям про історію виникнення свята. Діти відгадували загадки, читали вірші, грали в українські народні ігри.

Цікава і плідна робота відбулась в образотворчих майстернях груп дошкільного підрозділу. Вихованці старшої групи «Капітошка», різновікових груп «Віночок» та «Ягідка» дбайливо, з шаною виготовили державний прапор. Діти  середньої групи «Дзвіночок» створили колективну роботу з паперових долоньок «Україна-єдина країна».

Новорічні ранки

«Свято незвичне,

диво новорічне»

З 21 грудня по 24 грудня 2020 року у дошкільному підрозділі відбулися новорічні ранки у всіх вікових групах, з дотримання протиепідемічних заходів.

Надзвичайно важливо зуміти зберегти в дитячих серцях віру в диво. Тому дітям було запропоновано приміряти на себе ролі казкових героїв. Під час ранків панувала атмосфера справжнього новорічного карнавалу.

Всі  малята отримали такі бажані подарунки з рук самого Діда Мороза. Свято вдалося на славу.

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!!!

 Великі перемога наших маленьких вихованців

 ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ

ХОРЕОГРАФІЧНИЙ КОНКУРС

 «Зимова казка»

З метою популяризації дитячої хореографічної творчості та виявлення нових талантів, 15 грудня 2020 року Херсонський державний будинок художньої творчості спільно з Координаційною радою Федерації дитячих громадських організацій Херсонської області «Веселкова країна дитинства» проводили всеукраїнський конкурс хореографічного мистецтва «ЗИМОВА КАЗКА» (дистанційний формат)

Хореографічний колектив вихованців дошкільного підрозділу  «Гран-при» під керівництвом Кошової Ганни, музичного керівника Комплексу отримав ДИПЛОМ ІІІ СТУПЕНЯ в номінації: ДИТЯЧИЙ ТАНОК

Колектив Комплексу вітає переможців. Для малечі це вже чимало, але ми впевнені що справжні вершини ще попереду.

Ніколи не зупиняйтесь на досягнутому!

Інтегроване заняття з економічного виховання

«Для чого людям потрібні гроші?»

Діти старшої групи «Калинка»

Вихователь ОСИПОВА Інна

В старшій групі №6 вихователь ОСИПОВА Інна провела заняття з економічного виховання «Для чого людям потрібні гроші?». Під час заняття діти розширили свої знання про грошові одиниці України та  інших держав. За допомогою дидактичної гри «Що можна купити за гроші, а що ні?» розмірковували , що за гроші можна придбати  лише товари та послуги, але ніяк не любов, розум, дружбу.

Щоб мотивувати дітей до навчальної діяльності були використані елементи казкотерапії. В гості до дітей завітав Буратіно. В ході заняття діти вчились рахувати гроші, розподіляли сімейний бюджет.

Для підведення підсумку та оцінювання діяльність дітей на занятті використала метод театралізованої гри «Зачаруємо монетку».

ПІЗНАВАЛЬНО-СПОРТИВНА РОЗВАГА

«Я здоров`я бережу, сам собі допоможу»

Інструктор з фізичного виховання: БЕЗГАН Людмила

Музичний керівник: КОШОВА Ганна

Мийдодір: МОСПАН Олена

Бруднуля: БОЙКО Олена

Мікроб: БОРВОК Тетяна

Лікар Пігулкіна: СЕЛІВАНОВА-БОРСУК Вікторія

У той час, коли в світі складна епідемічна ситуація, як ніколи потрібно дати дітям елементарну інформацію про наявність в організмі мікроістот (вірусів, бактерій, мікробів), які шкодять здоров`ю. А також формувати у дошкільнят потребу дбати про своє здоров`я, турботливо ставитися до свого тіла та вміти його доглядати.

Ось цим важливим аспектам і була присвячена пізнавально-спортивна розвага: «Я здоров`я бережу, сам собі допоможу», яка пройшла 16 грудня в дошкільному підрозділі НВК №9.

На свято до малят приходили казкові герої: Мийдодір, Бруднуля, Мікроб, Лікар Пігулкіна, які цікаво і доступно розповіли про те, що джерелом зміцнення здоров`я і запобігання хворобам є здоровий спосіб життя, та що буває коли не дбаєш про своє здоров’я. А ще на святі діти відгадували загадки, розповідали вірші та з великим захопленням грали у цікаві рухливі ігри — естафети.

ВИСТАВКА ПОРОБОК

«РІЗДВЯНА ФЕЄРІЯ»

Традиційно у ці святкові дні в дошкільному підрозділі проходить виставка новорічних поробок «Різдвяна феєрія», на якій у всій зимовій красі представлено розмаїття новорічних прикрас та композицій. Вироби для виставки готували батьки разом зі своїми малюками, втілюючи свої задуми у новорічних композиціях. Кожна робота неповторна та особлива, адже автор завжди залишає в ній частинку своєї душі, свою мрію, своє бачення новорічної казки.

ТИЖДЕНЬ ЕКОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ

З 16.11.2020 по 20.11.2020 року з метою формування в дітей дошкільного віку ціннісного ставлення до природи, розуміння гармонійного співіснування людини і природи, бажання оберігати і примножувати природні багатства рідного краю, у дошкільному підрозділі пройшов тиждень екологічного виховання. Всі учасники освітнього процесу залучались до практичної діяльності щодо покращення стану найближчого природного довкілля — території дошкільного підрозділу. Батькам дистанційно було надано рекомендації щодо проведення такої ж діяльності біля будинку, де проживають діти.

Протягом тижня у всіх вікових групах проводилися різноманітні форми роботи з екологічного виховання:

Екологічна акція «Посади дерево»

Екологічна казка «Збережемо дерева на землі»

Заняття з екологічного виховання «Таємниці повітря»

Природоохоронна акція «Годівничка для птахів»

Екологічне заняття «Вчимося сортувати сміття»

Виставка малюнків «Чиста ріка, чисте місто, чиста планета»

Виставка поробок  «Друге життя»

Осіння розвага

«Завітала в гості осінь кольорова»

З дотриманням всіх проти епідеміологічних вимог в дошкільному підрозділі НВК №9 відбулися осінні розваги. Всі вікові групи без винятку мали змогу познайомитись з головною героїнею свята- щедрою Осенію, яка розважала малят іграми. Натомість вихованці молодшої групи підготували танок листочків, чим неабияк порадували чарівну гостю. Свята були наповнені щирими емоціями та посмішками. Одним з сюрпризних моментів став прихід пані Хмаринки, що викликав бурхливі емоції у дітей різновікової та середньої груп. Вихованці цих вікових груп виконали захоплюючий танок грибів, що як і належить з’являються після осіннього дощу. Вразили виступи дітей старших груп . Хореографічна постановка з парасольками стала яскравим прикладом підготовки та таланту наших вихованців. Крім того, свята відзначились веселими піснями, красномовними віршами, кумедними сценками  та яскравим розвагами.

Свято вдалось на славу! А радість дітей стала справжньою гордістю дорослих !

Група раннього віку № 1 ,,Курчатко».

Вихователь Моспан Олена Вікторівна впроваджую в свою педагогічну роботу методику М. Монтессорі.

Підтримати і вірно направляти будь-який вид діяльності дітей — моє завдання, як педагога.

І все це завдяки індивідуальному підходу до кожної дитини, як до повноцінної особистості.

1.Розвиток дрібної моторики рук.

2.Логічне мислення.

3.Вивчення  кольорів.

Вихованці на фото: Бронніков Данило, Дворніков Лев, Воличинська Мішель, Морозюк Михайло, Кравчук Кирило.

ОБРАЗОТВОРЧА МАЙСТЕРНЯ ГРУПИ РАННЬОГО ВІКУ № 1

НЕТРАДИЦІЙНІ МЕТОДИ МАЛЮВАННЯ Малювання в техніці штампування фруктами.

Вихователь: МОСПАН Олена Вікторівна.

Вихованці на фото: Дворніков Лев, Волинська Мішель, Морозюк Михайло, Кравчук Кирило, Бронніков Данило, Долошкан Ізабелла.

На занятті з образотворчого мистецтва МОСПАН  Олена ознайомила дітей з нетрадиційною технікою малювання – штампування , що сприяє розвитку креативного мислення, вчить приймати нестандартні рішення,а саме, застосовувати предмети не за їх призначенням.

І тур дитячого конкурсу талантів

«КРОК ДО ЗІРОК»      

Дитячий садок-друга домівка дитини. Тут зростають, навчаються досягають перших успіхів і навіть стають зірками. А допомагають в цьому дітям різноманітні конкурси. Карантин вніс свої обмеження, але малеча все ж мала змогу проявити свої вміння та таланти. З дотриманням всіх проти епідеміологічних вимог відбувся відбірковий тур щорічного конкурсу «Крок до зірок».

Цього року дійсно було з чого обирати, адже номери вражали різноманіттям тематики. Діти продемонстрували справжній дух патріотизму, виконуючи український народний танок «Гопачок». Яскравим номером здивувала хореографічна постановка «Веселі морячки». Маленькі зірочки-дівчата підготували танок «Чарівна веселка», що подарував радість і викликав щирий захват.  Та справжнім відкриттям стали вміння переможниць відбіркового туру, вихованок  старшої групи «Капітошка», котрі продемонструвала танок «Східні красуні». Дівчата занурили присутніх у вимір східного танцю, а їхня посмішка наповнила теплом сходу.

Спостерігаючи за виступами дітей можна сміливо стверджувати, що наша малеча талановита і справді знаходиться в кроці від зіркової кар’єри.

Виставка поробок

«Щедрі дари осені»

Щорічно у дошкільному підрозділі проводиться виставка дитячих поробок із природного матеріалу «Щедрі дари осені». І цей рік не став винятком.

Діти та їх батьки з великим задоволенням поринули в атмосферу творчості та фантазії. Роботи вразили оригінальністю задумки, технікою виконання, своєрідністю і неповторністю. Були представлені композиції із овочів та фруктів, яскраві букети, лісові галявинки, картини із листя та насіння.  Справжня осіння казка! Дітки залюбки роздивляються  поробки, адже кожна має свій осінній сюжет та назву, фотографувалися.  А природній матеріал, з якого зроблені поробки напрочуд різноманітний – каштани, жолуді, горіхи, гілочки калини, насіння дерев та кущів, овочі та фрукти з городу. І чого тут тільки немає… Справжні осінні дари!

Всі роботи, які були представлені на виставці, заслуговують похвали!  Тому вкотре, дякуємо  всім вихованцям та їхнім батькам за участь у виставці!

МОЛОДЦІ! Чекаємо на такі ж чарівні роботи в наступному році!

ДЕНЬ КОЗАЦТВА

у дошкільному підрозділі

   «УКРАЇНЦІ СИЛИ НІ В КОГО НЕ ПРОСИЛИ»    

  

В дошкільному підрозділі відбулося святкування Дня козацтва, з дотриманням всіх проти епідеміологічних вимог. Свято вдалося на славу.

Дітей ознайомили з традиціями козацького побуту, були влаштовані справжні козацькі розваги, де кожен мав змогу взяти участь у грі під назвою «Переправа». Бурхливі емоції викликала у дітей гра, що має назву «Перегони на конях». Проте свято відзначилось не лише розвагами, а й кропіткою працею малечі. Вихованці групи «Капітошка» примірявши на себе роль справжніх козаків продемонстрували танок з елементами бойового гопака. В свою чергу вихованки групи «Калинка» разом з співробітниками дошкільного підрозділу виконали стилізований український танок.

На святі панували емоції, що захоплювали дух бо не даремно говорять «Козацькому роду нема переводу».

ДЕНЬ ДОШКІЛЛЯ

На подвір’ї дошкільного підрозділу відбулось яскраве святкування ДНЯ ДОШКІЛЛЯ, з дотриманням всіх протиепідеміологічних вимог.

Вихованці садка весело співали та завзято танцювали, читали вірші, вітаючи своїх працівників закладу зі святом. Співробітники дошкільного підрозділу КОШОВА Ганна, БЕЗГАН Людмила, ЄРОХІНА Ганна, СЕЛІВАНОВА – БОРСУК Вікторія, ПЕРЕДІРІЙ Олеся, КОЛОМОЄЦЬ Яна, СОЛОВЙОВА Ольга, БОРОВОК Тетяна, ОСИПОВА Інна, БОЙКО Олена, РУСАНОВА Оксана, РЕШЕТОВА Людмила, МОСПАН Олена, ОВСЯНИК Олена, НИКОНЧУК Світлана, ВЕРЕМЕЄНКО Наталія, ПРЕСС Наталія, подарували своїм вихованцям казку про справжню дружбу. Адже дитячий садок – одна велика родина. Яскравим фіналом стало колективне виконання працівниками закладу пісні про щасливе життя у нашому дитячому садочку.

Незабутнім подарунком для колективу садка стала виставка, створена руками вихованців та їх батьків.

Посмішки не сходили з обличчя дітей, а дорослим вдалося знову поринути у світ казкового дитинства.

ДЕНЬ ДОШКІЛЛЯ група №1

Незабутнім подарунком для колективу дошкільного підрозділу стала виставка, створена руками вихованців та їх батьків

Батьки групи раннього віку №  1 «КУРЧАТКО» разом зі своїми дітьми брали активну участь у виготовленні поробок для виставки присвяченої  ДНЮ ДОШКІЛЛЯ.

Батьки: ДВОРНІКОВА Ірина

БРОННІКОВА Марія Олегівна

КРАВЧУК Ольга Сергіївна

 Діти : ДВОРНІКОВ Лев

БРОННІКОВ Даніїл

КРАВЧУК Кирило

ОБРАЗОТВОРЧА МАЙСТЕРНЯ

РІЗНОВІКОВОЇ ГРУПИ № 7

(з інклюзивною формою навчання)

«ГРИБОЧКИ ДЛЯ БІЛОЧКИ»

Вихователь: ГЕРАСИМЕНКО Ірина

Асистент вихователя: РУСАНОВА Оксана

Діти: Сулімкович Варвара, Вишняк Марія, Остапенко Владислав, Гуревич Марія , Завгородня Діана, Клименко Володимир, Свергунова Віра, Сипко Кіра, Чихмач Варвара

В різновіковій групі «Віночок» вихователем ГЕРАСИМЕНКО Іриною  було проведено інтегроване заняття  з аплікації «Грибочки»

На занятті діти ознайомилися з їстівними та неїстівними грибами. Закріпили знання про техніку користування ножицями та безпечного ними користування. Під час виконання аплікації вихованці вчились композиційно розміщувати деталі грибочків на площині.

Виконуючи аплікацію діти дотримувались обережності та охайності,  кожна робота була гарною та неповторною.

Комбіноване заняття з елементами казкотерапії у групі раннього віку № 2

«Малятко»

Вихователь: ОБРАЗЦОВА Олена

Діти: Сторожук Костянтин, Скрипченко Володимир, Барзакова Юлія, Конарейкін Іван, Кулєшов Олександр, Залецький Даніїл

З метою покращення адаптацiйного перiоду дiтей у групi раннього вiку «Малятко» вихователем ОБРАЗЦОВОЮ Оленою було проведено комбiноване заняття з елементами казкотерапii, що заспокiйливо сприяло на нервову систему дiтей, а також значно знизило рiвень збудженностi та емоційної  напруги. Пiд час занять вихователь сформувала у дiтей уявлення i розумiння про те, що в дитячому садку на них чекає багато нового і цiкавого.

ОБРАЗОТВОРЧА МАЙСТЕРНЯ

« Осінній дощик»

Вихователь: Вікторія Селіванова-Борсук

 Діти: Черноглазова Софія, Карпенко Олександра, Якушева Владислава, Коржевська Варвара, Захарчук артем, Мамедова Аріна, Руссу Владислав, Гладкий Давид, Родигіна Софія, Міщеряков Данил.

З метою ознайомлення дітей з осінніми змінами в природі в молодшій групі « Горобинка» було проведено заняття з малювання «Осінній дощик». Під час заняття була застосована нетрадиційна техніка малювання «Штампування».

Діти із задоволенням малювали крапельки дощу. Були зосереджені та позитивно сприймали зміни не тільки на папері, але й в навколишньому світі.

ОБРАЗОТВОРЧА МАЙСТЕРНЯ

«КВІТОЧКА ДЛЯ МАМИ»

Вихователь: Соловйова Ольга

Діти: Дороненкова Анастасія, Спічак Поліна, Кравченко Людмила, Ляхович Анастасія.

На занятті в образотворчій майстерні діти різновікової гр. № 8 продовжували ознайомлюватись з технікою малювання «Акварель». Вихованці вчились самостійно вибирати кольорову гамму фарб, відповідну їхньому настрою, розвивати колірне сприйняття, удосконалювати дрібну моторику.

В результаті, діти удосконалили вміння малювати пензлем, закріпили вміння передавати характерні риси метелика, отримали естетичне задоволення від процесу малювання.

ОБРАЗОТВОРЧА МАЙСТЕРНЯ

АПЛІКАЦІЯ «ГРИБИ»

 

Вихователь: СКРИПЧЕНКО Тетяна

Діти: Бабенко Михайло, Борисенко Анастасія, Вовчук Ярослав, Гришко Злата, Шанін Михайло, Пархоменко Ярослав, Синько Аліса, Яковенко Максим, Нетребіч Олексій, Гайдук Олександра, Ланюк Роман, Ходюк Марія, Кузьміна Люда, Петрюк Богдан.

02.10.2020 року  в старшій групі «Капітошка» вихователь СКРИПЧЕНКО Тетяна провела заняття з використанням нетрадиційної техніки аплікації. Під час заняття діти використовували засушене листя, яке вони ретельно збирали на прогулянці.

На занятті діти закріпили знання про їстівні та отруйні гриби. Під час виконання аплікації вихованці вчились самостійно складати композицію, та підбирати потрібний матеріал.

Виконуючи аплікацію діти дотримувались обережності та охайності,  кожна робота була гарною і неповторною.

Інтегроване заняття

«Українські народні страви – вареники»

Вихователь: Черевик Світлана

Вихованці середньої групи № 6

 17 січня  вихователь Черевик Світлана провела інтегроване заняття на тему «Українські народні страви – вареники», на якому продовжила знайомити дітей з традиціями та побутом українського народу, вчила дітей ліпити вареники різними способами, розвивала координацію рухів, дрібну моторику рук. Черевик Світлана використовувала для досягнення мети пошуково-дослідницьку  діяльність та нетрадиційне методи ліплення. Діти із задоволенням ліпили із соленого тіста вареники.

Вихованці отримали незабутні позитивні емоції, коли скуштували вареники зроблені своїми рученятами.

Творча майстерня різновікової групи «Ягідка»

Інтегроване заняття з образотворчого мистецтва з використанням нетрадиційних технік «Зимовий пейзаж»

Вихователь: Соловйова Ольга

Вихованці різновікової групи № 8

Вихователь Соловйова Ольга провела заняття з образотворчого мистецтва з використанням нетрадиційних технік малювання: пуантилізм (малювання ватною паличкою) та техніки набризкування , за допомогою пензлика.

Нетрадиційна образотворча діяльність відіграє важливу роль у загальному психічному розвитку дитини. Адже, під час використання цих технік була налагоджена комунікативна діяльність між дітьми, сформувались естетичні емоції дітей, вони були сконцентровані на занятті, зуміли домовитися один між одним.

Старші діти створили колаж зимового дерева з окремих частин, а молодші доповнили образ намальованим снігом. Діти були в захваті від створення колективного шедевру.

ІНТЕГРОВАНЕ ЗАНЯТТЯ «ЧАСТИНИ ТІЛА ЗНАТИ, ВІРНО НАЗИВАТИ»

Вихователь: Єрохіна Ганна

Вихованці молодшої групи №5

Вихователь  Єрохіна Ганна  в молодшій групі №5 провела  інтегроване заняття, на якому застосувала корекційну роботу для розвитку мовлення. Під час проведення заняття поповнила активний словниковий запас дітей з валеологічної тематики, сформувала уявлення про будову тіла людини, закріпила в активному мовленні дітей назви частин тіла людини, вчила вживати їх в орудному відмінку.

Діти отримали неймовірні позитивні емоції під час виконання  вправ та завдань вихователя.

ОБРАЗОТВОРЧА МАЙСТЕРНЯ  ЗАНЯТТЯ З ВИКОРИСТАННЯМ STEAM— ТЕХНОЛОГІЙ «СНІГОВИК»

Вихователь: Образцова Олена

Вихованці групи раннього віку № 2: Романенко Ганна, Савосюк Любов, Гладкий Давид, Мещеряков Даноло, Говорова Варвара

07.02 вихователь Образцова Олена в групі раннього віку №2 провела заняття в образотворчого мистецтва на тему: «Сніговик» з використанням STEAM- технологій. Діти з зацікавленністю досліджували  властивості снігу. Малюки були у захваті від колективного ліплення сніговика, з задоволенням прикрашали його та фотографувались на згадку.

Спортивна розвага «Веселі забави Снігової баби»

Інструктор з фізичної культури: БЕЗГАН Людмила

Вихователь: МОСПАН Олена, ОСИПОВА Інна

Вихованці середніх груп № 6, 10 

Фізкультурні свята та розваги улюблений спосіб організації дозвілля малят у дошкільному підрозділі.

Під час проведення фізичної розваги Веселі забави Снігової баби» в іграх, конкурсах, естафетах: «Влуч у коло», «Хто швидше», «Чия команда позбирає швидше» діти змагалися у швидкості, спритності та силі, під сучасний музичний супровід залюбки приймали участь у флешмобі. Вихованці вдосконалювали вміння та навички з бігу, стрибків. Такі заходи сприяють формуванню основ здорового способу життя та інтерес до активної рухової діяльності.

Діти отримали заряд бадьорості та емоційне задоволення.

ВИСТАВКА ПОРОБОК  «ЗИМА – ЧАРІВНИЦЯ» 

В дошкільному підрозділі вже традиційно у ці святкові дні проходить виставка новорічних  поробок «Зима — чарівниця».

Які тільки чудеса вміють створювати батьки зі своїми дітьми. І ялинкові іграшки, і веселі сніговики, і різдвяні віночки, і Дід Мороз зі своєю онукою Снігуронькою, і навіть символи року… Всього не перелічити!

Вихованці та їх батьки приємно вразили нас творчим підходом до справи. Оригінальне використання нетрадиційних матеріалів та технік сприяло створенню справжніх шедеврів, які принесли гарний настрій не лише малюкам, а й дорослим.

 

НОВОРІЧНІ РАНКИ В ДОШКІЛЬНОМУ ПІДРОЗДІЛІ

Новий рік – найулюбленіше свято дітвори. Напередодні Нового року всіх завжди охоплює дивне відчуття, що неодмінно має статися щось радісне та чарівне.

У дошкільному підрозділі починають готуватися до святкування заздалегідь. Неабияку креативність проявили вихователі прикрашаючи музичну залу до новорічних ранків.

Музичним керівником Кошовою Ганною Юрьєвною були розроблені сценарії свят, відповідно до вікових особливостей дітей. Кожна дитина мала можливість реалізувати свій творчий потенціал.

На святкових ранках всі занурились у новорічну казку. В гості до дітей завітали казкові герої. Всі разом святкували та розважались, проводили різні конкурси, танцювали, співали, відгадували загадки, грали в сюжетні ігри.

По закінченню свята діти отримали подарунки від Святого Миколая. Справжнє диво відбулося в душі дітей та дорослих, які завітали на свято до дошкільного підрозділу.

КАЗКОВІ ГЕРОЇ:

Святий Миколай—  батько вихованки молодшої групи №5 Дорощук Андрій  Олександрович

Зима- вихователь Соловйова Ольга Володимирівна, помічник вихователя Нікончук Світлана Петрівна

Годинник— вихователь Єрохіна Ганна Володимирівна, вихователь Осіпова Інна Вячеславівна

Баба-Яга- інструктор з фізичного виховання Безган Людмила Вікторівна

Нептун-  вихователь Моспан Олена Вікторівна

Жар-Птиця— інструктор з фізичного виховання Безган Людмила Вікторівна

Сніговик —  вихователь Осипова Інна Вячеславівна

Ліса — вихователь Образцова Олена Валеріївна

Ведмідь — вихователь Черевик Світлана Миколаївна

ТИЖДЕНЬ ЕКОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ В ДОШКІЛЬНОМУ ПІДРОЗДІЛІ

З метою виховання у дітей гуманного ставлення до природи,  бажання охороняти й примножувати все, чим багата рідна земля у дошкільному підрозділі з 11.11.19 по 15.11.2019 року пройшов Тиждень екологічного виховання.

Протягом тижня у вікових групах проводилися різноманітні форми роботи з екологічного виховання: спостереження у природному довкіллі, праця в природі, заняття з екологічної тематики, пошуково — дослідницька робота — STREAM – технології,  екологічна казка «Пригоди краплинки та промінчика», малий екотуризм «Ми маленькі туристи», просвітницька робота з батьками, виготовлення лепбуків з теми «Сортування сміття», виготовлення поробок з вторинної сировини «Потрібне з непотрібного», природоохорона акція «Посади дерево».

Організовуючи роботу з дітьми педагоги врахували, що сформувати екологічну свідомість дитини можна використовуючи дитячу спостережливість, допитливість, бажання фантазувати, проявляти творчість. Результати, які ми отримали в процесі дитячої діяльності, говорять про інтерес дітей до таких тем, готовність дошкільнят творити із великим задоволенням, викликають у малят почуття відповідальності за природу.

«Осінній ярмарок» в дошкільному підрозділі

Що таке Ярмарок? Хто з нас, українців, не знає, що це? Мабуть таких немає. Це свято – наша особливість. Свято спілкування, веселощів та гарного настрою.

19 листопада веселий осінній ярмарок закликав осінь на гостини до нашої великої родини! Справжнє свято відбулося в душі кожного маленького та дорослого. Як і годиться в кожній українській родині гостей зустрічали вишитими рушниками та короваєм. На святі лунали українські веселі жартівливі пісні, вірші, діти виконували запальні танці, та ще й гралися в різноманітні ігри. Дуже зворушливим та яскравим було обігрування пісень «Ходить гарбуз по городу», «Варенички мої», які виконали дошкільнята середніх груп № 6, 10. Всіх гостей та дітей розважили хореографічною композицією ”Циганське шатро”. Закінчилося свято піснею «Як у нас на Україні», якою прославляли український край з його щедрим врожаєм.

Бажаємо, щоб достаток і щастя не обминали жодної хати, щоб в кожну оселю завітала пісня і гарний настрій маленьких дошкільнят!

ГОЛОВНІ ПЕРСОНАЖІ:

Господиня – вихователь Олена Моспан.

«Осінь» – вихователь Ольга Соловйова.

Циганка – вихователь Вікторія Селіванова-Борсук.

Музичний керівник – Ганна Кошова

Вихованці: молодшої групи №5, середніх груп №6, №10, різновікових №7, №8, старшої групи №9.

ВИСТАВКА ПОРОБОК «ЧАРІВНІ БАРВИ ОСЕНІ» 

Осінь це чарівна, золота пора! В нашому дошкільному підрозділі вже стало традицією кожен рік проводити виставку поробок із природного матеріалу. Діти та їх батьки з великим задоволенням поринули в атмосферу творчості і фантазії.

Роботи вразили оригінальністю задумки, технікою виконання, своєрідністю і неповторністю. Вихованці з великою радістю та цікавістю роздивлялися вироби кожної родини.

Батьки допомогли своїм діткам проявити фантазію, створити неповторні осінні шедеври. У всіх роботах проявилась творчість та уява кожної родини.

Дякуємо родинам вихованців, які прийняли участь у виставці «Чарівні барви осені».

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА

В дошкільному підрозділі до Дня українського козацтва було проведено урочистий захід «Козацькі забави» для дошкільнят та запрошених гостей – батьків.

У святі виступили  діти старшої групи № 9, різновікових груп № 7, 8, середньої групи № 6.  Підготували  та провели свято вихователь – методист Образцова Олена, музичний керівник  Кошова Ганна, інструктор з фізкультури Безган Людмила, вихователі: Зоріна Катерина, Селіванова – Борсук Вікторія, Соловйова Ольга, Герасименко Ірина.

Діти «скакали на конях», «саджали город», «тікали з полону»,  «лікували коней», «перетягували канат», підбирали прикметники до слова каша, «били влучно в ціль», «переправлялися через пороги», «мірялися силою», а потім танцювали з дівчатами запальний танок. Справжні козаки з честю зуміли пройти труднощі та перешкоди. В змаганнях перемогла дружба.

Конкурс талантів « Крок до зірок»

«Ми плекаємо таланти та відкриваємо нові зірки» 

10 жовтня 2019 року проходив ІІ тур щорічного міського конкурсу талантів «Крок до зірок» для дітей дошкільного віку.

Діти зі старшої групи «Горобинка» Регеда Станіслав, Сушко Олександра разом з батьками Регедою Інною Миколаївною, Сушко Леонідом Олександровичем запропонували глядачам хореографічну композицію «Поки всі вдома». Дошкільняти відповідально віднеслись до конкурсу, показавши свої хореографічні вміння на великій сцені.

За оригінальність та артистизм вихованці були нагороджені дипломом в номінації «Зіркова родина».

Діти одержали неймовірні позитивні емоції та враження .

ВИСТАВКА ДЕНЬ ДОШКІЛЛЯ 

ДЕНЬ ДОШКІЛЛЯ В ДИТЯЧОМУ САДКУ

У дошкільному підрозділі НВК №9 з самого ранку було гамірно та гучно, адже усі від малого до великого готувались до проведення розважальної концертної програми з нагоди святкування Всеукраїнського Дня дошкілля.

Незабутнім подарунком для колективу садка стала виставка, створена руками вихованців та їх батьків.

Головний герой свята клоун Бантик (інструктор з фізичного виховання Безган Людмила Вікторівна) приготув для дітей цікаві ігри, фокуси та музично-танцювальні композиції.

Родзинкою свята став творчий виступ колектива дошкільного пілрозділу: Спиридонової Олександри Олександрівни, Образцової Олени Валеріївни, Селіванової-Борсук Вікторії Миколаївни, Кулик Тетяни Михайлівни, Єршової Валентини Анатоліївни, Решетової Людмили Олексіївни, Моспан Олени Вікторівни, Герасименко Ірини Іванівни, Бойко Олени Сергіївни, Черевик Світлани Миколаївни, Осіпової Інни В’ячеславівни, Соловйової Ольги Володимирівни, Нікончук Світлани Петрівни.

Наповнені любов’ю та щирими усмішками були вітання від маленьких вихованців дошкільного підрозділу. У піснях та віршах вони подякували за щиру турботу своїм вихователям, побажавши їм посмішок, здоров’я та наснаги.

Літнє оздоровлення у дошкільному підрозділі 

Літо – найщасливіша пора року для всіх. Це — найкращий час для оздоровлення дітей.

Педагоги дошкільного підрозділу потурбувались, щоб наповнити літнє дозвілля  малечі іграми, розвагами, спостереженнями, загартувальними процедурами, спортивними розвагами та музичними святами. Особлива увага приділялася проведенню оздоровчих заходів: повітряні та сонячні ванни, обливання  водою, заняття з фізичного виховання та ранкова гімнастика на свіжому повітрі, дотримання питного режиму, щоденне включення в меню свіжих овочів, фруктів та соків.

Дошкільнята, перебуваючи майже весь час на свіжому повітрі, мали змогу розвивати свою пізнавальну й рухову активність.  Діти з задоволенням грали з водою та піском, малювали яскраві малюнки на асфальті, проводили цікаві досліди, активно приймали участь в спортивних та музичних розвагах.

Малеча отримала безліч позитивних емоцій та нових вражень.

Випускний бал «Прощавай садочок наш»

24 та 28 травня 2019 року у дошкільному підрозділу НВК №9 для дітей старших груп №3 та №5 пройшли святкові ранки випуску до школи. На урочисті заходи завітали батьки випускників та працівники дошкільного підрозділу.

Під час свята діти подорожували островами «Дитинства», «Дружби», «Талантів», «Вдячності». Протягом ранку діти співали пісні, танцювали таночки. Майбутніх першокласників прийшла привітати досвідчений педагог Мері Поппінс, з якою діти грали в ігри та розв’язували цікаві задачки.

Наприкінці свята випускників привітала заступник директора з НВР Спиридонова О.О., яка побажала малятам успіхів у навчанні, а батькам – терпіння та всіляко підтримувати своїх дітей у навчанні. Батьки, в свою чергу, висловили подяку працівникам дошкільного підрозділу за турботу про дітей та побажали процвітання нашому закладу.

Бажаємо нашим випускникам успіхів в навчанні та щасливого життєвого шляху!

Музично – розважальне свято «Мій садок — найкращій» 

17 травня 2019 року вихованців дошкільного підрозділу з самого ранку зустрічали казкові герої, які виконували разом з дітьми ранкову гімнастику, розважали та веселили малечу.

Протягом дня педагоги закладу проводили з дітьми цікаві заняття та різноманітні заходи. Діти з задоволенням брали участь у конкурсі малюнка на асфальті «Мій улюблений садок».

На майданчиках вікових груп №3, №10 вихователі Єршова Валентина Анатоліївна та Пенізова Наталя Миколаївна провели для дітей та гостей дошкільного підрозділу майстр-класи з малювання та аплікаціїї.

Свято продовжилось загальною спортивно–музичною розвагою «Мій садок — найкращий». Наприкінці свята всі бажаючи фотографувались біля власноруч створенної фотозони.

Педагоги проявили неабияку творчість та креативність в оздобленні території дошкільгого підрозділу та проведенні незабутнього свята.

Тиждень безпеки дитини у дошкільному підрозділі

ДЕНЬ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ 

тиждень_безпеки_

День вишиванки

«Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі»

Вихователь-методист Образцова Олена Валеріївна

Музичний керівник Кошова Ганна Юріївна

16 травня 2019 року у дошкільному підрозділі НВК № 9 святкували День вишиванки.

Свято вишиванки покликане зберегти народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Цього дня ми шануємо наш національний оберіг – прекрасну українську вишиванку. Наші вихованці  з задоволенням долучилися до цього заходу.

На подвір’ї дошкільного підрозділу з самого ранку звучали народні мелодії. В святково прикрашених групах педагоги зустрічали малечу у вишиванках. В музичному залі проводились розважальні заходи, діти співали народні пісні, із задоволенням грали в народні ігри, водили хороводи, читали вірші.

Засвоюючи традиції, вивчаючи народну мудрість, народну творчість діти отримують цілісне уявлення про своєрідність українського народу.

Велосипедний флешмоб «За здоровий спосіб життя»

за участю вихованців дошкільного підрозділу

Вихователі: Образцова Олена Валеріївна,  Селіванова-Борсук Вікторія Миколаївна 

Діти: Ралко Давид, Образцов Назар, Скорік Андрій, Марусан Валерія, Солодюк Яна.

Батьки: Марусан Інесса Олексіївна, Марусан Олександр Миколайович.

08 травня 2019 року, в парку «Херсонська фортеця», за ініціативи Асоціації працівників закладів освіти міста Херсона та за підтримки управління  освіти Херсонської міської ради, було проведено велосипедний флешмоб «За здоровий спосіб життя!».

Дорослі і діти їхали на велосипедах, самокатах, всі були в піднесеному настрої. Напркінці свята всім учасникам вручили сертифікати учасників велофлешмобу.

Велопробіг по парку «Херсонька фортеця» став яскравою, подією, справжнім родиним святом, який подарував багато позитивних емоцій як учасникам, так і глядачам.

Майстер-клас «Чарівна писанка» для педагогів дошкільного підрозділу 

Вихователі: Зоріна К.С., Селіванова-Борсук В.М., Моспан О.В., Пенізова Н.М., Кулик Т.М., Доля О.В., Черевик С.М., Бойко О.С., Герасименко І.І., Шатохіна Н.Є., Єршова В.А., музичний керівник Кошова Г.Ю. , вихователь-методист Образцова О.В.

Напередодні одного з найголовніших християнських свят – Великодня та з метою розширення уявлення педагогів про писанки, технологію їх виготовлення, значення символіки та кольорів  22 квітня 2019 року вихователем-методистом Образцовою Оленою Валеріївною був проведений майстер-клас «Чарівна писанка»

Отримані знання, враження та емоції педагоги передали малюкам, виготовивши з ними великодні яйця та прикрасивши ними групові кімнати.

Виставка дитячих поробок «Лунають дзвони Великодні» 

З 15.04 по 26.04 2019 року у дошкільному підрозділі проходила виставка дитячих поробок «Лунають дзвони Великодні». Роботи всіх учасників, без винятку, відзначалися креативністю, неповторністю, оригінальністю.

Дитяча творчість  робить життя дитини багатшим, повнішим, радісним. Пробуджує фантазію, вчить мріяти, придумувати щось нове і невідоме.

Ми дякуємо батькам вихованців, які прийняли участь у виставці, вклали свою фантазію та уміння, творчість та любов.

Інтегроване заняття в середній групі №9

«Космічна подорож»

Вихователі: Зоріна Катерина Савівна

Селіванова-Борсук Вікторія Миколаївна

Діти: Регеда Стас, Образцов Назар, Чумак Святослав, Осадчук Альбіна, Ісаченко Ангеліна.

12 квітня 2019 року вихователі середньої групи «Горобинка» провели інтеговане заняття до Дня космонавтики, під час якого ознайомили дітей з моделлю Землі, дали уявлення про космос і  професію-космонавт.

Вихованці з великим задоволенням  складали розповіді про космос та його мешканців, а для космічної подорожі перетворились на справжніх космонавтів.

Під час подорожі діти  дізналися про метеоритний дощ, та яким повинен бути справжній космонавт, грали в ігри «Займи місце в ракеті» та «Збери метеорити».

Повернувшись з подорожі діти отримали масу позитивних емоцій і ще довго обговорювали свої космічні пригоди.

Екологічний проект «Город на підвіконні»

Різновікової групи №7

Вихователі: Косенко Віра Іванівна, Герасименко Ірина Іванівна.

Діти: Вишняк Марія, Фурсенко Анастасія, Радченко Гліб, Сулімкович Варвара, Чижиченко Кароліна, Осадчук Андрій, Мітрохіна Софія, Кучерюк Каміль, Маєвська Ганна, Гуревич Марія,  Чижиченко Кароліна, Маєвська Ганна.

Вихователі різновікової групи Косенко Віра Іванівна, Герасименко Ірина Іванівна разом зі своїми вихованцями створили міні-город на підвіконні, який дарує радість усім — від маленьких до великих. Вихователі проявили фантазію та креативність при створенні композицій. Діти із задоволенням висівали насіння, висаджували цибулини, доглядали, спостерігали за їх ростом та розвитком, та ще й мали смачні вітаміни до столу.

Городи на підвіконні в дитячому садку сприяють розвитку допитливості і спостережливості в дітей, вони допомагають краще пізнати  життя рослин. Дана форма роботи дає можливість розширити уявлення дітей про рослини , як живі організми, про умови, необхідні для їх росту і розвитку, розвивати естетичні почуття, уміння радіти красі вирощуваних рослин та результатом своєї праці.

Благоустрій території дошкільного підрозділу 

З метою  благоустрою території дошкільного підрозділу упродовж місяця, щочетверга проводиться «Чистий четвер», до участі в якому залучались всі працівники навчального закладу та батьки вихованців всіх вікових груп.  Завдяки дружній праці працівників дошкільного підрозділу та батьків, садочок став яскравим, сучасним і затишним.

Висловлюємо щиру подяку всім батькам вихованців за допомогу та плідну працю з благоустрою та озеленення території дошкільного підрозділу. 

Тиждень педагогічної майстерності

«Від перших сходинок до вершини досконалості»

Вихователі: Косенко Віра Іванівна, Шатохіна Надія Євгенівна, Черевик Світлана Миколаївна, Зоріна Катерина Савівна, Селіванова-Борсук Вікторія Миколаївна, Моспан Олена Вікторівна, Решетова Людмила Олексіївна, Герасименко Ірина Іванівна, Кулик Тетяна Михайлівна, Єршова Валентина Анатоліївна, Гасюк Ірина Олександрівна, Голоскевич Юлія Володимирівна, Пенізова Наталія Миколаївна, Доля Олена Володимирівна, Образцова Олена Валеріївна

З 18 березня 2019 року по 29 березня 2019 у дошкільному підрозділі пройшов тиждень педагогічної майстерності. Упродовж тижня вихователі обмінювалися досвідом роботи, доводили ефективність новітніх методик і технологій навчання та розвитку малюків.

Педагоги продемонстрували сучасні інноваційні технології роботи з вихованцями, а саме: STEM – технології (пошуково – дослідна робота), LEGO – технології, мнемотехніка, технологія «лепбук», використання ІКТ в освітньому просторі,  а також акцентували увагу на те, як готувати малюків до Нової української школи.

Такі корисні та змістовні методичні заходи в колективі сприяють формуванню, вивченню, узагальненню та поширенню кращого педагогічного досвіду колег.

Вітаємо переможців

 першого міського літературного

Фестивалю «Літературні намистинки»

Діти: Кошова Ольга та Галаган Поліна

19.03.2019 року вихованці дошкільного підрозділу НВК №9 прийняли участь у першому міському Фестивалю для дошкільників «Літературні намистинки».

Фестиваль був спрямований на виховання у дітей любові до України, до рідної мови, шанобливого ставлення до родини, народних традицій та розширення уявлення про дитячу літературу.

Членів журі вихованці вразили своєю неповторністю, створеними образами, а також написанням своїх власних авторських віршів.

Кошова Ольга вихованка старшої групи № 5  з мамою Кошовою Ганною Юріївною стали лауреатами у номінації «Читання авторського творів: діти та батьки».

Розважальний захід

«Масляна, Масляна, яка ти красна!»

Різновікова група №7 «Віночок»

Вихователі: Косенко Віра Іванівна, Герасименко Ірина Іванівна

Помічник вихователя: Євдокімова Ліра Снаверіївна

У дошкільному підрозділі діти з батьками та педагогами зустріли Масляну піснями та танцями, іграми та розвагами. Всі співали веселі пісні, танцювали та водили хороводи, із задоволенням брали участь в іграх.

А яка ж Масляна без смачних, запашних, схожих на сонечко млинців? Малята з задоволенням ними смакували та прославляли прихід весни.

Саме завдяки таким святам наші вихователі навчають дітей шанувати народні звичаї, традиції, прославляти свій рідний край та з любов’ю відноситися до всього прекрасного, що нас оточує.

Свято Весни у дошкільному підрозділі

«Весняна мозаїка» 

З 4.03 по 6.03 2019 року у всіх вікових групах закладу пройшла «Весняна мозаїка». Діти вітали своїх мам, бабусь зі Святом Весни.

Вихованці красномовно декламували вірші, весело співали пісні, артистично виконували інсценівки та майстерно танцювали, приємно вражаючи своїх батьків наявними талантами.

Діти дарували своїм мамам і бабусям різноманітні подарунки, зроблені власними руками.

Не залишилися осторонь і дорослі. Тата і мами, бабусі та дідусі кружляли разом з дітьми у танцях, співали пісні, читали вірші. А під час проведення ігор проявили високий артистизм, винахідливість.

Свято Весни в дошкільному підрозділу минуло блискуче й принесло у душі малечі та їх батьків красу весни, ніжність квітів та сонячне тепло.

Виставка  поробок дітей та їх батьків

«Весна іде, красу несе»

4 березня 2019 року у дошкільному підрозділі пройшла виставка  весняних  поробок.  Вже стало традиційно в нашому дитячому садку проводити виставку  поробок дітей та їх  батьків. В цьому році вона була особливо яскравою, різнобарвною та насиченою, відповідно і пройшла під назвою “Весна іде, красу несе”.

Кожна родина проявила творчість, неповторність та індивідуальність, використовуючи не тільки дари матінки – Землі, а й підручні матеріали. В результаті всі поробки – це справжні витвори мистецтва. Зараз наш садок насичений не тільки справжніми ароматами та фарбами весни, а й шедеврами, створеними руками батьків та дітей.

Діти із задоволенням розглядали поробки один одного, ділилися враженнями…

Велике спасибі всім батькам, які проявили творчість та прийняли участь в цьому яскравому заході.

Творча майстерня середньої групи «Горобинка»

Інтегроване заняття з елементами STEMтехнологій

«Пригоди краплинки» 

Вихователь: Селіванова-Борсук Вікторія Миколаївна

У творчій лабораторії групи вихователь Селіванова-Борсук Вікторія Миколаївна  провела заняття з елементами STEM- технологій. Діти дізнались про властивості води та про її значення в житті кожної людини. Вихованці з превеликим задоволенням виконували лабораторні досліди, використовуючи кольорові барвники, цукор, воду. Проводячи досліди, діти навчились працювати в групах, враховувати думку партнера, доводити свою власну думку. Дошкільнята були дуже задоволені, що стали справжніми дослідниками та експерементаторами.

Інтерактивне заняття

з використанням методу сендплей

«Морські пригоди»

Група раннього віку №2 «Малятко»

Вихователь: Голоскевич Юлія Володимирівна

З метою розширення та поглиблення уявлень дітей про пісок вихователь Голоскевич Юлія Володимирівна провела з дошкільнятами заняття з використанням методу сендплей. Вона ознайомила малят із властивостями кінетичного піску, який тримає форму на відміну від звичайного сухого піску. Вихованці отримали неймовірні позитивні емоції під час виготовленні фігурок з різнокольорового піску. Дослідницька робота з використанням методу сендплей розвиває у дітей раннього віку допитливість, концентрацію дій, дрібну моторику, інтерес до занять.

Фізична розвага «Веселі старти»

у старших групах дошкільного підрозділу

 Інструктор з фізичного виховання:

 Безган Людмила Вікторівна

Фізкультурні свята та розваги улюблений спосіб організації дозвілля малят у дошкільному підрозділі. Під час проведення фізичної розваги «Веселі старти» в іграх, конкурсах, естафетах: «Влуч у коло», «Хто швидше», «Чия команда збере швидше» діти  змагалися у швидкості, спритності, витриманості. Вихованці вдосконалювали вміння та навички з бігу, стрибків. Такі заходи сприяють формуванню основ здорового способу життя та інтерес до активної рухової діяльності. Діти отримали заряд бадьорості та емоційне задоволення.

Інтегроване заняття

«Усі професії потрібні – вибирай на смак»

Різновікова група №7 «Віночок» 9 (з інклюзивною формою навчання)

Вихователь: Косенко Віра Іванівна

Вихователь Косенко Віра Іванівна продовжує знайомити дітей з працею дорослих, розширює знання про те, що люди різних професій працюють для загального добра. На заняттях  створює  позитивний психологічний клімат. Збагачує словниковий запас дітей новими словами під час сюжетно-рольових ігор «Лікарня», «Магазин», «Перукарня». Виховує  шановливе ставлення до людей різних професій. Під час проведення заняття були використані вправи на згуртування  дитячого колективу та зняття психоемоційної напруги у вихованців.

Екологічна акція «Годівничка для птахів»

Старша група №5 «Дзвіночок»

Вихователь: Доля Олена Володимирівна

З метою розширення знань дітей про зимуючих птахів вихователь Доля Олена Володимирівна  провела екологічну акцію «Годівничка для птахів».

Дошкільнята разом з вихователем виготовили та вивішали годівнички-печиво з корму для птахів. Під час прогулянки із захопленням спостерігали як до годівнички прилітали ласувати пташки. Це викликало у дітей неабияку радість та подив.

Музична розвага

«Стежинками народних традицій. Стрітення»

Молодша група № 10 «Капітошка»

Вихователі: Єршова Валентина Анатоліївна, Шатохіна Надія Євгенівна,  Черевик Світлана Миколаївна

З давніх-давен свято «Стрітення»  вважалося днем першої зустрічі зими з весною, зустрічі холоду і тепла. У цей день наші предки оспівували та закликали весну, раділи прийдешньому відродженню природи.

Вихователь Єршова Валентина Анатоліївна зі своїми маленькими вихованцями  занурились в дивовижний світ народних традицій. Під час проведення музичної розваги діти ознайомились з  народними прикметами, які супроводжують  прихід весни. Співали пісні, водили хороводи, грали в народні ігри. Сяючі очі дітей, усміхнені обличчя, радісний щебет – ось на такому піднесеному настрої відбулося  свято у дошкільному підрозділі.

Правила дорожнього руху 

З метою формування та закріплення у вихованців знань про правила дорожнього руху 04.01.2019 року у дошкільному підрозділі відбулася зустріч вихованців з  інспекторами управління патрульної поліції в Херсонській області: лейтенантом поліції Вахтель Оленою Леонідівною, старшим лейтенантом поліції Вах Антоном Романовичем та молодшим лейтенантом Климовою  Аллою Віталіївною, які провели заняття з теми: «Безпечна дорога до дитячого садочка».

Діти з радістю брали участь у сюжетних ситуаціях, розіграних під час проведення заняття. З задоволенням повторили правила дорожнього руху та з цікавістю примірювали одяг з світловідбиваючими нашивками.

 

Новорічне свято «В гості до Діда мороза та Снігуроньки»

В різновіковій групі №6 та №8 відбулося новорічне свято «В гості до Діда мороза та Снігуроньки». Кожен рік по традиції до вихованців дитячого садка приходять казкові герої – Дід мороз та Снігуронька, які подарували дітям веселий настрій і провели з ними цікаві ігри, від яких діти отримали багато задоволення.

«Новорічні пригоди Маши та ведмідя»

В середній групі №9 «Горобинка» відбулося свято Нового року – «Новорічні пригоди Маши та ведмідя» . Діти отримали масу задоволення, адже Новий рік – це святкова пора, коли здійснюються дитячі мрії і бажання. Дошкільнята  разом із вихователями підготували та показали міні-інсценування по казці «Маша та ведмідь».

Новий рік – це час виконання бажань 

Новий рік – це час виконання бажань, а для самих малесеньких це час очікування новорічного свята, пов’язаного з чарами від зустрічі Діда Мороза та Снігуроньки. Атмосфера свята тривала увесь передноворічний тиждень, і проведенні ранки поглинули всіх у казку. Першими до святково прикрашеної ялинки прийшли наши малюки (гр. раннього віку №1). І перша зустріч з головними героями свята – Дідом Морозом і Снігуронькою була для них незабутньою, вони з великим задоволенням співали, грали, танцювали.

Екологічна акція «Годівничка для птахів» 

В різновіковій групі «Віночок» було проведено комбіноване заняття екологічного змісту. Вихователь Косенко Віра Іванівна розширювала знання дітей про зимуючих  птахів, сприяла розвитку інтересу до спостереження за птахами. Виховала в дітей доброзичливе ставлення до птахів, викликала прагнення берегти їх, допомагати птахам взимку. Наші маленькі пернаті друзі потребують турботи та допомоги.

Різні форми організації трудової діяльності дошкільників

У старшій групі №5 вихователь Доля Олена Володимирівна  використовує різні форми організації трудової діяльності дошкільників. У процесі чергування по куточку живої природи діти набувають корисні знання про ріст і розвиток рослин, навчаються доглядати їх. Діти з задоволенням беруть участь у господарсько-побутовій праці. Ці трудові дії ма­люків, спрямовані на обслуговування деяких життєвих потреб усіх дітей групи: підтримання порядку в груповій кімнаті, прибирання іграшок в ігровому куточку, допомога дорослим у підготовці до режимних моментів. Завдяки систематичній роботі дитячого садку і сім’ї з організації праці дітей, наступність у цій роботі є найефективнішими засобами розв’язання завдань трудового виховання.

Новорічна ялинка 

У  молодшій групі №10 «Капітошка»  було проведено заняття з аплікації на тему «Новорічна ялинка».Вихователь Єршова  Валентина Анатоліївна навчала дітей наклеювати на заготовку  ялинки кольорові кульки, обираючи самостійно колір.  Під час роботи малята із захопленням виконували завдання вихователя,  отримали задоволення від роботи з папером.