НВК №9

Херсонський навчально-виховний комплекс - загальноосвітня школа І-ІІІ
ступенів №9 Херсонської міської ради

НОВИНИ ДИТЯЧОГО САДКА

Свято Весни у дошкільному підрозділі

«Весняна мозаїка» 

З 4.03 по 6.03 2019 року у всіх вікових групах закладу пройшла «Весняна мозаїка». Діти вітали своїх мам, бабусь зі Святом Весни.

Вихованці красномовно декламували вірші, весело співали пісні, артистично виконували інсценівки та майстерно танцювали, приємно вражаючи своїх батьків наявними талантами.

Діти дарували своїм мамам і бабусям різноманітні подарунки, зроблені власними руками.

Не залишилися осторонь і дорослі. Тата і мами, бабусі та дідусі кружляли разом з дітьми у танцях, співали пісні, читали вірші. А під час проведення ігор проявили високий артистизм, винахідливість.

Свято Весни в дошкільному підрозділу минуло блискуче й принесло у душі малечі та їх батьків красу весни, ніжність квітів та сонячне тепло.

Виставка  поробок дітей та їх батьків

«Весна іде, красу несе»

4 березня 2019 року у дошкільному підрозділі пройшла виставка  весняних  поробок.  Вже стало традиційно в нашому дитячому садку проводити виставку  поробок дітей та їх  батьків. В цьому році вона була особливо яскравою, різнобарвною та насиченою, відповідно і пройшла під назвою “Весна іде, красу несе”.

Кожна родина проявила творчість, неповторність та індивідуальність, використовуючи не тільки дари матінки – Землі, а й підручні матеріали. В результаті всі поробки – це справжні витвори мистецтва. Зараз наш садок насичений не тільки справжніми ароматами та фарбами весни, а й шедеврами, створеними руками батьків та дітей.

Діти із задоволенням розглядали поробки один одного, ділилися враженнями…

Велике спасибі всім батькам, які проявили творчість та прийняли участь в цьому яскравому заході.

Творча майстерня середньої групи «Горобинка»

Інтегроване заняття з елементами STEMтехнологій

«Пригоди краплинки» 

Вихователь: Селіванова-Борсук Вікторія Миколаївна

У творчій лабораторії групи вихователь Селіванова-Борсук Вікторія Миколаївна  провела заняття з елементами STEM- технологій. Діти дізнались про властивості води та про її значення в житті кожної людини. Вихованці з превеликим задоволенням виконували лабораторні досліди, використовуючи кольорові барвники, цукор, воду. Проводячи досліди, діти навчились працювати в групах, враховувати думку партнера, доводити свою власну думку. Дошкільнята були дуже задоволені, що стали справжніми дослідниками та експерементаторами.

Інтерактивне заняття

з використанням методу сендплей

«Морські пригоди»

Група раннього віку №2 «Малятко»

Вихователь: Голоскевич Юлія Володимирівна

З метою розширення та поглиблення уявлень дітей про пісок вихователь Голоскевич Юлія Володимирівна провела з дошкільнятами заняття з використанням методу сендплей. Вона ознайомила малят із властивостями кінетичного піску, який тримає форму на відміну від звичайного сухого піску. Вихованці отримали неймовірні позитивні емоції під час виготовленні фігурок з різнокольорового піску. Дослідницька робота з використанням методу сендплей розвиває у дітей раннього віку допитливість, концентрацію дій, дрібну моторику, інтерес до занять.

Фізична розвага «Веселі старти»

у старших групах дошкільного підрозділу

 Інструктор з фізичного виховання:

 Безган Людмила Вікторівна

Фізкультурні свята та розваги улюблений спосіб організації дозвілля малят у дошкільному підрозділі. Під час проведення фізичної розваги «Веселі старти» в іграх, конкурсах, естафетах: «Влуч у коло», «Хто швидше», «Чия команда збере швидше» діти  змагалися у швидкості, спритності, витриманості. Вихованці вдосконалювали вміння та навички з бігу, стрибків. Такі заходи сприяють формуванню основ здорового способу життя та інтерес до активної рухової діяльності. Діти отримали заряд бадьорості та емоційне задоволення.

Інтегроване заняття

«Усі професії потрібні – вибирай на смак»

Різновікова група №7 «Віночок» 9 (з інклюзивною формою навчання)

Вихователь: Косенко Віра Іванівна

Вихователь Косенко Віра Іванівна продовжує знайомити дітей з працею дорослих, розширює знання про те, що люди різних професій працюють для загального добра. На заняттях  створює  позитивний психологічний клімат. Збагачує словниковий запас дітей новими словами під час сюжетно-рольових ігор «Лікарня», «Магазин», «Перукарня». Виховує  шановливе ставлення до людей різних професій. Під час проведення заняття були використані вправи на згуртування  дитячого колективу та зняття психоемоційної напруги у вихованців.

Екологічна акція «Годівничка для птахів»

Старша група №5 «Дзвіночок»

Вихователь: Доля Олена Володимирівна

З метою розширення знань дітей про зимуючих птахів вихователь Доля Олена Володимирівна  провела екологічну акцію «Годівничка для птахів».

Дошкільнята разом з вихователем виготовили та вивішали годівнички-печиво з корму для птахів. Під час прогулянки із захопленням спостерігали як до годівнички прилітали ласувати пташки. Це викликало у дітей неабияку радість та подив.

Музична розвага

«Стежинками народних традицій. Стрітення»

Молодша група № 10 «Капітошка»

Вихователі: Єршова Валентина Анатоліївна, Шатохіна Надія Євгенівна,  Черевик Світлана Миколаївна

З давніх-давен свято «Стрітення»  вважалося днем першої зустрічі зими з весною, зустрічі холоду і тепла. У цей день наші предки оспівували та закликали весну, раділи прийдешньому відродженню природи.

Вихователь Єршова Валентина Анатоліївна зі своїми маленькими вихованцями  занурились в дивовижний світ народних традицій. Під час проведення музичної розваги діти ознайомились з  народними прикметами, які супроводжують  прихід весни. Співали пісні, водили хороводи, грали в народні ігри. Сяючі очі дітей, усміхнені обличчя, радісний щебет – ось на такому піднесеному настрої відбулося  свято у дошкільному підрозділі.

Правила дорожнього руху 

З метою формування та закріплення у вихованців знань про правила дорожнього руху 04.01.2019 року у дошкільному підрозділі відбулася зустріч вихованців з  інспекторами управління патрульної поліції в Херсонській області: лейтенантом поліції Вахтель Оленою Леонідівною, старшим лейтенантом поліції Вах Антоном Романовичем та молодшим лейтенантом Климовою  Аллою Віталіївною, які провели заняття з теми: «Безпечна дорога до дитячого садочка».

Діти з радістю брали участь у сюжетних ситуаціях, розіграних під час проведення заняття. З задоволенням повторили правила дорожнього руху та з цікавістю примірювали одяг з світловідбиваючими нашивками.

Новорічне свято «В гості до Діда мороза та Снігуроньки»

В різновіковій групі №6 та №8 відбулося новорічне свято «В гості до Діда мороза та Снігуроньки». Кожен рік по традиції до вихованців дитячого садка приходять казкові герої – Дід мороз та Снігуронька, які подарували дітям веселий настрій і провели з ними цікаві ігри, від яких діти отримали багато задоволення.

«Новорічні пригоди Маши та ведмідя»

В середній групі №9 «Горобинка» відбулося свято Нового року – «Новорічні пригоди Маши та ведмідя» . Діти отримали масу задоволення, адже Новий рік – це святкова пора, коли здійснюються дитячі мрії і бажання. Дошкільнята  разом із вихователями підготували та показали міні-інсценування по казці «Маша та ведмідь».

Новий рік – це час виконання бажань 

Новий рік – це час виконання бажань, а для самих малесеньких це час очікування новорічного свята, пов’язаного з чарами від зустрічі Діда Мороза та Снігуроньки. Атмосфера свята тривала увесь передноворічний тиждень, і проведенні ранки поглинули всіх у казку. Першими до святково прикрашеної ялинки прийшли наши малюки (гр. раннього віку №1). І перша зустріч з головними героями свята – Дідом Морозом і Снігуронькою була для них незабутньою, вони з великим задоволенням співали, грали, танцювали.

Екологічна акція «Годівничка для птахів» 

В різновіковій групі «Віночок» було проведено комбіноване заняття екологічного змісту. Вихователь Косенко Віра Іванівна розширювала знання дітей про зимуючих  птахів, сприяла розвитку інтересу до спостереження за птахами. Виховала в дітей доброзичливе ставлення до птахів, викликала прагнення берегти їх, допомагати птахам взимку. Наші маленькі пернаті друзі потребують турботи та допомоги.

Різні форми організації трудової діяльності дошкільників

У старшій групі №5 вихователь Доля Олена Володимирівна  використовує різні форми організації трудової діяльності дошкільників. У процесі чергування по куточку живої природи діти набувають корисні знання про ріст і розвиток рослин, навчаються доглядати їх. Діти з задоволенням беруть участь у господарсько-побутовій праці. Ці трудові дії ма­люків, спрямовані на обслуговування деяких життєвих потреб усіх дітей групи: підтримання порядку в груповій кімнаті, прибирання іграшок в ігровому куточку, допомога дорослим у підготовці до режимних моментів. Завдяки систематичній роботі дитячого садку і сім’ї з організації праці дітей, наступність у цій роботі є найефективнішими засобами розв’язання завдань трудового виховання.

Новорічна ялинка 

У  молодшій групі №10 «Капітошка»  було проведено заняття з аплікації на тему «Новорічна ялинка».Вихователь Єршова  Валентина Анатоліївна навчала дітей наклеювати на заготовку  ялинки кольорові кульки, обираючи самостійно колір.  Під час роботи малята із захопленням виконували завдання вихователя,  отримали задоволення від роботи з папером.