Міжнародний День рідної мови

Рідна мова – це мова народу, вона передає досвід пращурів для нащадків. Це – скарбниця народної мудрості, криниця живої води, невичерпне джерело добра, нескінченна річка слів, струмочок надії. 21 лютого представники всіх націй і народностей можуть відзначати Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року.

Відзначали це свято й в нашій школі. Класними керівниками, вчителями – мовниками були проведені тематичні години, присвячені Міжнародному дню рідної мови.  В актовій залі створено виставку «Тепла, барвиста, калинова, рідна, велична, багата, мелодійна…». Для учнів 5 — 8 класів учитель української мови Липіна О.А., провела гру «Мова, моя мова…», учні залюбки відповідали на питання гри, пригадували героїв улюблених українських казок, розшифровували буквено-цифрові ребуси.  Також під час гри  учні мали змогу показати свої знання, здобуті на уроках української мови та літератури.  Заключно до святкування Міжнародного  дня мови відбувся святковий концерт «У царстві рідної мови».

Кожен народ повинен учити, любити й шанувати рідну мову. Міжнародний день рідної мови закликає захищати всі мови, навіть ті, якими розмовляють малочисельні народи.