Міжнародний день рідної мови

Над усі багатства і припливи мод
Шануймо мову серцем і вустами.
Народ без мови-це вже не народ,
Без мови всі ми б сиротами стали.
Ідуть гріхи за нами і борги.
Від них зректися не шукаймо броду,
Шануймо мову над усі боги,
Якщо ми хочем зватися народом

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначали Міжнародний день рідної мови.   Уже традиційно в НВК №9  проходить захід, присвячений Міжнародному Дню рідної мови. Учні школи мали змогу поринути у багатющий світ краси рідної мови.

Метою проведення заходу було:

• донести до учнів красу і багатство української мови;
  • формувати відчуття краси рідної мови;
  • виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

Учнями 5-10-х класів та учителем української мови й літератури Липіной О.А.  було підготовлено святкову програму. Зі сцени закладу лунали вірші, пісні, сценки про мелодійну, дивовижну мову нашої держави. Із уст дітей лунали слова, що мова – це Божий дар, а мовлення – неоціненний скарб, цілюще джерело.

Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалося під пером Івана Котляревського, Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше

І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою….

Українська мова пройшла нелегкий шлях.

Однак, попри всі перешкоди, для багатьох мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей. Ми щиро віримо, що краса і сила української мови пригорне до себе серця мільйонів інших людей.

Сучасний світ знає: допоки є мова , доти є народ.