8 травня — День пам’яті та примирення

ПАМ’ЯТЬ
І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.
   В. Симоненко

У Херсонському навчально-виховному комплексі – загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №9 Херсонської міської ради  під гаслом «1939-1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!» проведено заходи, присвячені Дню пам’яті  та примирення, Дню Перемоги над нацизмом в Європі.

8 травня о 9 годині ранку відбулась загальношкільна лінійка «Мужність і відвага крізь покоління». Для учнів 1- 4 класів проведено віртуальну екскурсію «Шляхами подвигу і слави»  на базі шкільного музею.  Протягом дня класними керівниками було проведено  єдині  уроки мужності, історичні години, бесіди, години спілкування. В холі на першому поверсі створено виставку  творів мистецтва, фотографій, мемуарної та історичної літератури «Війна великим горем стала..».  Для учнів 5 — 10 класів  було організовано шкільний конкурс газет,малюнків: «З нагоди свята Перемоги! Травневий день рахує мирні весни». Учнівське самоврядування виготовили вітальні листівки для ветеранів. На другому поверсі в холі створено пересувний стенд «8 травня — День пам’яті та примирення».  В кінці для учні 9 класу на чолі з класним керівником взяли участь у квітопокладані до пам’ятникку загиблим воїнам у Другій світовій війні.

Ми повинні пам’ятати, якою страшною трагедією для українців була ця війна, та ціну, яку заплатили наші батьки і діди за звільнення України від нацистських загарбників.